Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Polscy Złoci Medaliści


Dnia 28 listopada br. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 2,50 zł każdy, emisji "Polscy Złoci Medaliści".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 54 mm, w nakładzie 750.000 sztuk każdego.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


25-lecie Radia Maryja


W dniu 25 listopada 2016 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g emisji "25-lecie Radia Maryja".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 360 000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Boże Narodzenie


W dniu 16 listopada br. roku zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 2,00 zł i 6,00 zł emisji "Boże Narodzenie".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 2,00 zł - 15.000.000 sztuk i 6,00 zł - 3.000.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu: Aleksandra Pietrzak.

Wprowadzony zostanie również blok numerowany o wartości 8,00 zł w nakładzie 100.000 sztuk, zawierający dwa znaczki.
Wyjątkowa okazja !
Znaczki w bloku emisji BOŻE NARODZENIE dostepne jedynie w ABONAMECIE ROCZNYM Grup A i E.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

FDC
FDC

FDC
FDC

Blok
Blok


Miasta - Okręty


Dnia 11 listopada 2016 r. zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Miasta - Okręty".
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
na pierwszym - zdjęcie przedstawiające miasto Lublin. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: A,
na drugim - zdjęcie przedstawiające miasto Toruń. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: A,
na trzecim - zdjęcie przedstawiające miasto Poznań. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - zdjęcie Okrętu Marynarki Wojennej ,,ORP Lublin". W lewym górnym rogu kartki umieszczono napis: Miasta - Okręty ORP Lublin, w dolnej części napisy: długość: 95,8 m, szerokość: 10,8 m, zanurzenie: 2,38 m, a pod znaczkiem napis: Lublin.
na drugiej - zdjęcie Okrętu Marynarki Wojennej ,, ORP Toruń". W lewym górnym rogu kartki umieszczono napis: Miasta - Okręty ORP Toruń, w dolnej części napisy: wyporność 1745 ton, prędkość 16, 5 węzłów, a pod znaczkiem napis: Toruń.
na trzeciej - zdjęcie Okrętu Marynarki Wojennej ,,ORP Poznań" oraz kołowy transporter opancerzony Rosomak, w dolnej części napisy: napęd główny: 3 silnik spalinowe Cegielski- Sulzer 6ATL25D, każdy o mocy 1320 kW, a pod znaczkiem napis: Poznań.
Kartki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk każdej.

Autor projektu kartki: Agata Tobolczyk.

Ciekawostką dotyczącą tej emisji jest to, że na każdej z kartek umieszczono dane techniczne okrętów.
Po skompletowaniu całej serii będą Państwo mieli pełną wiedzę w tym temacie.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Ludzie kina i teatru


W dniu 31 października zostały wprowadzone do obiegu trzy znaczki pocztowe o wartości 2,00 zł, 2,50 zł i 6,00 zł, emisji "Ludzie Kina i Teatru".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 380.000 sztuk każdej wartości (po 180 tys. sztuk w arkuszach 12 znaczkowych i po 200 tys. sztuk w arkusiku 3 znaczkowym)

Z tej okazji została również wydana jedna koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Arkusz
Arkusz

Arkusz
Arkusz

Arkusz
Arkusz

FDC
FDC


Wkrótce.Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016


Dnia 03 grudnia br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości B odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za priorytetową przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g, emisji "Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową z farbą irydyscentną, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 54 x 40,5 mm, w nakładzie 225.000 sztuk.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane