Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Święto Trzech Króli


Dnia 06 stycznia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości B odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za priorytetową przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g,, emisji "Święto Trzech Króli".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurą, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 200.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.

Na znaczku przedstawiono obraz Pokłon Trzech Króli autorstwa włoskiego malarza Santi di Tito, znajdujący się w ołtarzu głównym Kościoła pw. św. Marcina z Tours w Krzeszowicach.


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


100. rocznica urodzin Erwina Axera


Dnia 02 stycznia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,50 zł, emisji "100. rocznica urodzin Erwina Axera".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 240.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Polski design


W dniu 30 grudnia 2016 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Polski design".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 39,5 x 31,25 mm, format bloku: 90 x 70 mm, w nakładzie 80 000 szt.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska


Bloczek
Bloczek

FDC
FDC


150-lecie komunikacji tramwajowej na ziemiach polskich


Dnia 11 grudnia 2016 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "150-lecie komunikacji tramwajowej na ziemiach polskich".
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym widnieje współczesny tramwaj oraz Zamek Królewski w Warszawie. W prawym górnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a w lewym dolnym rogu oznaczenie wartości A. W części ilustracyjnej kartki znajduje się rycina autorstwa Wojciecha Gersona, przedstawiająca pierwszy tramwaj na ziemiach polskich - omnibus żelazny GTDŻR. W górnej części ryciny widnieje napis "150-lecie komunikacji tramwajowej na ziemiach polskich".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk.

Autor projektu kartki: Agata Tobolczyk.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Klub Sportowy Vive Kielce


Dnia 9 grudnia 2016 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,70 zł, emisji "Klub Sportowy Vive Kielce".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową z farbą irydyscentną, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 54 mm, w nakładzie 225.000 sztuk.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016


Dnia 03 grudnia 2016 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości B odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za priorytetową przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g, emisji "Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową z farbą irydyscentną, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 54 x 40,5 mm, w nakładzie 225.000 sztuk.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane