Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Szanowni Klienci.
Informujemy, iż z powodu prac serwisowych w dniu 30.10.2014r, dostęp do strony sklepu internetowego będzie utrudniony w godzinach 7:00 - 8:00. Dodatkowo do końca dnia mogą wystąpić problemy z kontaktem z obsługą sklepu.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.
Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Polecamy.Światowy dzień Poczty - 455 lat Poczty Polskiej - najpiękniejszym znaczkiem na świecie roku 2013


Z przyjemnością informujemy naszych Klientów, że Poczta Polska otrzymała nagrodę dla najpiękniejszego znaczka pocztowego na świecie w 44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago. W związku z tym, od dnia dzisiejszego do wyczerpania zapasów rozpoczynamy wyprzedaż nagrodzonego waloru. Zachęcamy do kolekcjonowania najpiękniejszych emisji Poczty Polskiej.
Najnowsze emisje.Endemity Polski.


Dnia 29 października została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Endemity Polski, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono pszonak pieniński. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a w górnym prawym rogu oznaczenie wartości 2,35 zł i. Po prawej stronie znaczka znajduje się stylizowana przywieszka z napisem PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki umieszczono fotografię z pszonakiem pienińskim i tabliczką z opisem: Pszonak pieniński Erysimum pieninicum (Zapał.) Pawł. W górnej części znajduje się napis: Endemity Polski. Po lewej stronie znaczka widnieje zawieszka z polską systematyką, a w centralnej części umieszczono definicję: Endemit - takson(najczęściej gatunek) unikalny dla danego miejsca albo regionu, występujący na ograniczonym terenie, nigdzie indziej nie występuje naturalnie.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 19 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Agata Tobolczyk.


Całostka.
Całostka.


Herbert - poeta i podróżnik.


Dnia 27 października została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Herbert - poeta i podróżnik, zwaną dalej kartką.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek Zbigniewa Herberta. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a prawym dolnym oznaczenie wartości 2,35.
Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET
W części ilustracyjnej kartki umieszczono szkic sanktuarium Michała Archanioła na Wzgórzu Świętego Michała wykonany przez Herberta podczas podróży. W lewym rogu kartki umieszczono znak Fundacji im. Zbigniewa Herberta. W środkowej części widnieje napis: Herbert - poeta i podróżnik oraz fragment wiersza Podróż.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 22 600 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Agata Tobolczyk


Całostka.
Całostka.

Stempel.
Stempel.


Złoci Medaliści FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.


W dniu 18 października br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,00 zł emisji "Złoci Medaliści FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 240 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 16 znaczków i 4 przywieszki.

Z tej okazji zostały wydane 4 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Jacek Konarzewski.


Arkusik.
Arkusik.

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Beatyfikacja papieża Pawła VI


Dnia 10 października została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Beatyfikacja papieża Pawła VI, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek papieża Pawła VI. W lewym dolnym rogu znaczka widnieją dwaj duchowni, jednym z nich jest ówczesny kardynał Karol Wojtyła. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,75 zł i napis Polska. W prawym górnym rogu widnieje herb papieski. Po prawej stronie znaku zamieszczono napis: fot. Leemage/EastNews.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono fotografię z papieżem Pawłem VI w gronie duchownych skupionych wokół obrazu o. Maksymiliana Kolbego. Umieszczono również napisy: Beatyfikacja o. Maksymiliana M. Kolbego w Rzymie w 1971 r. przez papieża Pawła VI / fot. Luigi Felici; Beatyfikacja papieża Pawła VI i pod polem adresowym: PAWEŁ VI - PAPIEŻ ,,CYWILIZACJI I MIŁOŚCI".
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 86 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Marzanna Dąbrowska.


Całostka.
Całostka.

Stempel.
Stempel.


150. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego


W dniu 14 października br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,20 zł emisji "150. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 150 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


XXI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Warszawa 2014


W dniu 10 października br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości : 0,35 PLN, 0,45 PLN, 0,55 PLN, 0,65 PLN, 1,10 PLN, 1,20 PLN, 1,30 PLN i 1,40 PLN emisji "XXI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Warszawa 2014".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 615 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków i 4 przywieszki.
Z tej okazji zostaną wydane również 4 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Jacek Konarzewski.


Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


75. rocznica Bitwy pod Kockiem.


Dnia 1 października 2014 roku została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 75. rocznica Bitwy pod Kockiem, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek gen. Kleeberga. Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napis Polska, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości 2,35 zł. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. Pod znakiem widnieje napis: Obraz, ,,Generał Franciszek Kleeberg", Andrzej Tryzno (1991 r.).
W części ilustracyjnej kartki umieszczono stronę tytułową dokumentu z napisem KSIĄŻECZKA WOJSKOWA. Po lewej stronie karty tytułowej zamieszczono treść ostatniego rozkazu Dowódcy SGO ,,Polesie" generała bryg. Franciszka Kleeberga. Pod dokumentem umieszczono napis: 75. rocznica Bitwy pod Kockiem.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 20 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Robert Duczkowski.


Całostka.
Całostka.

Stempel.
Stempel.


100. Rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego


W dniu 02 października br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,20 zł emisji "100. Rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 300 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Karol Tabaka.


Arkusik
Arkusik

Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Zjawiska meteorologiczne


W dniu 30 września br. zostały wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł, 4,20 zł i 5,50 zł, emisji "Zjawiska meteorologiczne".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 200 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera
12 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Alternatywne źródła energii


W dniu 29 września br. zostały wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł, 3,75 zł i 4,20 zł, emisji "Alternatywne źródła energii".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie
31,25 x 43 mm, w nakładzie 120 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk.


Arkusik
Arkusik

Koperty FDC
Koperty FDC


Wkrótce.Ludzie kina i teatru.


W dniu 31 października br. zostaną wprowadzone do obiegu trzy znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł i 4,20 zł, emisji "Ludzie Kina i Teatru".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 350.000 sztuk każdego wartości (po 200 tys. w arkusikach 12. znaczkowych i po 150.000 szt. w formie 3. znaczkowego bloczku).

Z tej okazji zostanie również wydana jedna koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik.
Arkusik.

Arkusz.
Arkusz.

Arkusz.
Arkusz.

Arkusz.
Arkusz.

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane