Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Polecamy.Wydawnictwa kulinarne siostry Marii


Wydawnictwa kulinarne siostry Marii to znakomite książki, w których znajduje się wiele wyśmienitych i sprawdzonych przepisów na sałatki, zupy, mięsa a także przetwory i nalewki. Dzięki dokładnym opisom i wskazówkom, a także pięknym zdjęciom, każda potrawa zawsze się uda.

To prawdziwa skarbnica wiedzy kulinarnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Sprawdź tutaj.
Najnowsze emisje.XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina


W dniu 1 października br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 39,50 mm, w nakładzie 360.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

FDC
FDC


450-lecie Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu


Dnia 30 września 2015 roku została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: 450-lecie Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono budynek Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 ZŁ. W części ilustracyjnej kartki na tle szkicu przedstawiono tryptyk znajdujący się w kaplicy Seminarium. Pod tryptykiem umieszczono napis: 450- lecie Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 11 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Cytaty


W dniu 23 września br. zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł każdy emisji "Cytaty".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 51,00 x 31,25 mm, w nakładzie 240.000 szt z cytatem "Ogary poszły w las" oraz 360 000 szt z cytatem "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby". Arkusze sprzedażne zawierają po 6 szt znaczków.

Z tej okazji zostały wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Jacek Konarzewski.


znaczek
znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Arkusz
Arkusz

FDC
FDC

FDC
FDC


100-lecie Poczty Miejskiej w Warszawie


W dniu 23 września br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,35 zł emisji "100-lecie Poczty Miejskiej w Warszawie".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43,00 mm, w nakładzie 240.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 szt znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Arkusz
Arkusz

Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Kwiaty i owoce


W dniu 15 września br. zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 0,10 gr i 5,00 zł emisji "Kwiaty i owoce".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie wielomilionowym, powtarzalnym. Arkusze sprzedażne zawierają po 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczków: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Wolność i Niezawisłość


Dnia 2 września została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Zrzeszenie ,,Wolność i Niezawisłość", zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Krzyż Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość" 1945-1954. Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 ZŁ. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono popiersie płk. Łukasza Cieplińskiego pseudonim ,,Pług" (1913-1951), a w tle fragment grypsu umieszczonego na pomniku Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie oraz napis ZRZESZENIE ,,WOLNOŚĆ I NIEZAWISŁOŚĆ".

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie11 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Piękno zaklęte w metalu


W dniu 11 września br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2 x 1,75 zł i 2 x 2,35 zł emisji "Piękno zaklęte w metalu".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 200.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 szt. znaczków.

Z tej okazji zostały wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

FDC
FDC

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane