Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat nr 1/2018 Biura Filatelistyki Poczty Polskiej S.A.Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszystkim abonentom, którzy wykupią roczny abonament filatelistyczny niestemplowany (grupa A) lub stemplowany (grupa E) za 2018 r. przysługuje prawo wykupu wydania specjalnego - 3-znaczkowego arkusika emisji ,,Ludzie kina i teatru". Wykupienie arkusika jest dobrowolne i powinno nastąpić do 31 marca 2019 r.
W sklepie Internetowym odbiór arkusika nastąpi wraz z realizacją abonamentu za IV kwartał 2018 r., bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia chęci zakupu.
Arkusik nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.Najnowsze emisje.150.rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego


W dniu 15 stycznia 2019 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,20 zł emisji "150.rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego".

Na znaczku przedstawiono obraz ,,Autoportret" Stanisława Wyspiańskiego z 1897 roku; ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: 150. ROCZNICA URODZIN STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 120 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.
Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


100.rocznica urodzin Jana Józefa Szczepańskiego


Dnia 12 stycznia 2019 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100.rocznica urodzin Jana Józefa Szczepańskiego.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fotografię Jana Józefa Szczepańskiego z archiwum rodzinnego z lat 50 w Kasince; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) wizerunek Jana Józefa Szczepańskiego (fotografia z archiwum rodzinnego),umieszczony w maszynie do pisania, opatrzony cytatem stanowiącym credo życiowe i literackie pisarza, w czcionce typowej dla maszynopisu;
2) w dolnej części kartki - tytuł emisji: 100. rocznica urodzin Jana Józefa Szczepańskiego

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: A. Tobolczyk


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100-lecie Państwowej Inspekcji Pracy


Dnia 03 stycznia 2019 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Państwowej Inspekcji Pracy. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Franciszka Sokala - pierwszego Głównego Inspektora Pracy; w lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: Polska, a w lewym górnym rogu - oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) fotografia przedwojennej siedziby PIP przy ulicy Długiej w Warszawie,
2) nazwa emisji w formie logo: 100-lecie Państwowej Inspekcji Pracy
3) fotografia dekretu tymczasowego o urządzeniu i działalności Inspekcji Pracy opublikowany w Dzienniku Praw Państwa Polskiego z 13.01.1919 r

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 8000 szt.

Autor projektu kartki: K. Tabaka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Złoci Medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Włochy - Bułgaria 2018


W dniu 28 grudnia 2018 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,00 zł emisji "Złoci Medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Włochy - Bułgaria 2018"

Na każdym z czternastu znaczków przedstawiono na tle siatki fotografię jednego z zawodników w stroju reprezentacji Polski w piłce siatkowej oraz numer zawodnika, na piętnastym znaczku fotografię trenera, a na szesnastym - puchar i złoty medal.
W prawym dolnym rogu każdego ze znaczków umieszczono oznaczenie ich wartości: 1 zł i napis: POLSKA; w lewym dolnym rogu - imię i nazwisko osoby widniejącej na znaczku, a w lewym dolnym rogu szesnastego znaczka napis: MISTRZOWIE ŚWIATA.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie po 120 000 sztuk każdego.
Z tej okazji zostały wydane 4 koperty FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan

Arkusik emisji "Złoci Medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Włochy - Bułgaria 2018" nie wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Zwierzęta małe i duże


W dniu 28 grudnia 2018 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,30 zł 1,30 zł 3,00 zł 3,00 zł emisji "Zwierzęta małe i duże".

Na znaczkach przedstawiono zwierzęta z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego:
1) na pierwszym znaczku, o nominale 1,30 zł - Szympansa zwyczajnego, Pan troglodytes; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości 1,30 zł; wzdłuż prawej krawędzi umieszczono napis: Szympans zwyczajny, Pan troglodytes, samica Kimberly i Frodo; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono nazwę emisji: Zwierzęta małe i duże;
2) na drugim znaczku, o nominale 1,30 zł - Nosorożca indyjskiego, Rhinoceros unicornis; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,30 zł oraz napis: POLSKA; wzdłuż prawej krawędzi umieszczono nazwę emisji: Zwierzęta małe i duże; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: Nosorożec indyjski, Rhinoceros unicornis, samica Shikari i Jung;
3) na trzecim znaczku, o nominale 3 zł - Leniuchowca dwupalczastego, Choloepus didactylus; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości 3 zł; pod napisem POLSKA umieszczono napis: Leniuchowiec dwupalczasty, Choloepus didactylus, samica Amy i Adaś; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono nazwę emisji: Zwierzęta małe i duże;
4) na czwartym znaczku, o nominale 3 zł - Żyrafę Rothschilda, Giraffa camelopardalis; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości 3 zł; wzdłuż prawej krawędzi umieszczono nazwę emisji: Zwierzęta małe i duże; wzdłuż lewej krawędzi umieszczono napis: Żyrafa Rothschilda, Giraffa camelopardalis, samica Lissy i Lokatka.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową + sitodruk, na papierze fluorescencyjnym, w formatach: 31,25 x 43 mm, w nakładzie po 264 000 sztuk każdego znaczka.
Z tej okazji zostały wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Zwierzęta małe i duże" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego


W dniu 27 grudnia 2018 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego".

Na znaczku przedstawiono w symbolicznej grafice: flagę powstańczą z orłem w koronie oraz czapkę rogatywkę, ozdobioną treflem i orłem na froncie; wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napis 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a w prawym górnym rogu - oznaczenie wartości: 2,60 zł i napis: POLSKA.
Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 160 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków i jedną przywieszkę.
Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jan Konarzewski

Arkusik emisji "100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego


Dnia 27 grudnia 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Mjr Mieczysława Palucha na wykadrowanym zdjęciu; w prawym górnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w lewym górnym rogu - oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) fotografia Mjr Mieczysława Palucha wraz z towarzyszami broni,
2) nazwa emisji:100.rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
3) symbole powstańcze: kokarda narodowa oraz flaga

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 8000 szt.

Autor projektu kartki: K. Tabaka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100 rocznica Związku Artystów Scen Polskich


Dnia 21 grudnia 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 rocznica Związku Artystów Scen Polskich. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zdjęcie członków stowarzyszeń aktorskich na Rynku Starego Miasta 3 maja 1916 r. ; w lewym dolnym rogu umieszczono oznaczenie wartości: A., a wzdłuż lewej krawędzi napis: POLSKA
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) fotografia Józefa Śliwickiego pierwszego prezesa ZASP,
2) logo Związku Artystów Scen Polskich
3) fotografia aktora Wincentego Rapackiego honorowego przewodniczącego zgromadzenia ZASP
4) nazwa emisji: 100. rocznica Związku Artystów Scen Polskich

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: K. Tabaka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polskie wzornictwo przemysłowe


W dniu 21 grudnia 2018 r. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 2,60 zł każdy emisji "Polskie wzornictwo przemysłowe".

Na znaczkach przedstawiono:
- na pierwszym - fotografię figurki ,,Dziewczyna siedząca" autorstwa Henryka Jędrasiaka; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis ,,POLSKIE WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE"; wzdłuż lewej krawędzi - napis: ,,HENRYK JĘDRASIAK 1958 DZIEWCZYNA SIEDZĄCA INSTYTUT WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO PORCELANA AS ĆMIELÓW", a w lewym górnym rogu - napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 2,60 ZŁ;
- na drugim - fotografię fotela RM 58 autorstwa Romana Modzelewskiego; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis ,,POLSKIE WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE"; wzdłuż lewej krawędzi - napis: ,,ROMAN MODZELEWSKI 1958 FOTEL RM58 VZÓR", a w lewym górnym rogu - napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 2,60 ZŁ

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie po 120 000 sztuk każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska

Arkusik emisji "Polskie wzornictwo przemysłowe" nie wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.100. rocznica utworzenia Polskiego Czerwonego Krzyża


W dniu 18 stycznia 2019 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,20 zł emisji "100. rocznica utworzenia Polskiego Czerwonego Krzyża".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 180 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 12 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jan Konarzewski

Arkusik emisji "100. rocznica utworzenia Polskiego Czerwonego Krzyża" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane