Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.
Szanowni KlienciUprzejmie informujemy, że w dniach 20.11.2017 r. - 02.12.2017 r. w sklepie filatelistycznym była przeprowadzana inwentaryzacja. W związku z tym złożone i opłacone w tych dniach zamówienia są sukcesywnie realizowane od dnia 04.12.2017r. Tym samym czas ich realizacji ulegnie wydłużeniu, prosimy o cierpliwość.


Za powstałe utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.Najnowsze emisje.Armia Andersa - Szlak Nadziei


W dniu 06 grudnia 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 120.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków (tete-beche).

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego


W dniu 05 grudnia 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 10,00 zł emisji "150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową i stalorytem, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 54 mm, w nakładzie 105.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 35 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk
Autor rytu: Przemysław Krajewski


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Rada Pomocy Żydom Żegota


Dnia 01 grudnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Rada Pomocy Żydom Żegota".
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Gwiazdę Dawida ze stylizowanym napisem ,,RADA POMOCY ŻYDOM ŻEGOTA"; w prawym górnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
fotografia drewnianego mostu nad ulicą Chłodną, łączącego południową i północną część getta warszawskiego;
fotografie:
Zofii Kossak-Szczuckiej - współorganizatorki Komisji Pomocy Społecznej dla Ludności Żydowskiej ,,Żegota" we wrześniu 1942 roku;
Leopolda Rutkowskiego pseudonim ,,Zawadzki" - inicjatora powołania Rady Pomocy Żydom ,,Żegota" w grudniu 1942 roku;
nazwa emisji: Rada Pomocy Żydom ,, ŻEGOTA" na tle biało-czerwonej flagi;
W dolnej części kartki - fotografia symbolizująca męczeństwo narodu żydowskiego, przedstawiająca dłonie na ogrodzeniu z drutu kolczastego.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk.

Autor projektu kartki: R. Małysa


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polski ekslibris


W dniu 03 grudnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Polski ekslibris".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, wielkość znaczka 39 x 31,25 mm, w bloku w formacie 90 x 70 mm, w nakładzie 80 000 sztuk.
Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Maciej Jędrysik


Bloczek
Bloczek

Koperta FDC
Koperta FDC


90 lat Polskiego Radia Katowice


Dnia 03 grudnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "90 lat Polskiego Radia Katowice".
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek pierwszego dyrektora Polskiego Radia Katowice, prof. Stefana Tymienieckiego, w studiu Polskiego Radia Katowice; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono oznaczenie wartości A oraz napis: POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
W górnej części kartki - tytuł emisji ,,90 LAT POLSKIEGO RADIA KATOWICE" oraz fotografia przedstawiająca aktualną siedzibę Polskiego Radia Katowice;
W dolnej części kartki - dłoń ustawiająca częstotliwość radiową za pomocą pokrętła potencjometru wskazującego lata działalności Polskiego Radia Katowice: 1927-2017.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk.

Autor projektu kartki: R. Małysa


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polskie ptaki


W dniu 30 listopada br. roku zostały wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 5,00 zł emisji "Polskie ptaki".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową z suchym tłoczeniem, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 200 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 znaczki i 4 przywieszki .

Z tej okazji zostały wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Polscy muzycy jazzowi


W dniu 27 listopada 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Polscy muzycy jazzowi".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 160.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 16 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Młoda Polska w malarstwie


Dnia 21 listopada 2017 r. zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Młoda Polska w malarstwie".
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono: na pierwszym - fragment obrazu Olgi Boznańskiej ,,Autoportret"; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie literowe wartości A, na drugim - fragment obrazu Edwarda Okunia ,,Autoportret w stroju hiszpańskim"; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie literowe wartości A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono: na pierwszej - fragment obrazu Olgi Boznańskiej i opis ,,W oranżerii",1890, olej, płótno ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie; pod obrazem, w ramce umieszczono napis: Olga Boznańska 1865-1940; nad polem adresowym widnieje tytuł emisji: MŁODA POLSKA W MALARSTWIE oraz napis: Fragment obrazu ,,Autoportret", 1896, olej, tektura ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, na drugiej - fragment obrazu Edwarda Okunia i opis ,, My i wojna" 1925, olej, płótno ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie; pod obrazem, w ramce umieszczono napis: Edward Okuń 1872-1945; nad polem adresowym widnieje tytuł emisji: MŁODA POLSKA W MALARSTWIE oraz napis: Fragment obrazu ,,Autoportret w stroju hiszpańskim", 1911, olej, płótno ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk każdej.

Autor projektu kartki: Andrzej Gosik


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech


Dnia 18 listopada 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa.

Na znaczku widnieje fotografia ks. Bolesława Domańskiego - prezesa Związku Polaków w Niemczech w latach 1933-1939; w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości A, a w lewym dolnym rogu napis POLSKA. W części ilustracyjnej kartki znajduje się tekst ,,Pięciu Prawd Polaków"; wzdłuż górnej krawędzi kartki umieszczono nazwę emisji w języku polskim i niemieckim: 95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech oraz 95. Jahrestag der Gründung des Bundes der Polen in Deutschland.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Sukcesy polskich skoczków narciarskich


W dniu 18 listopada 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Sukcesy polskich skoczków narciarskich".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 160.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 16 szt.(4x4) znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Igor Żukowicz.

Na znaczku przedstawiono stylizowaną śnieżynkę, inspirowaną złotym medalem zdobytym przez Polaków w skokach narciarskich, w kategorii drużynowej, na Mistrzostwach Świata w Lahti w 2017 roku; w lewym górnym rogu znajdują się imiona i nazwiska zawodników: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Boże Narodzenie


W dniu 16 listopada 2017 roku zostały wprowadzone do obiegu 3 znaczki pocztowe, znaczek pocztowy z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g., z oznaczeniem B odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za priorytetową przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. i 6,00 zł emisji "Boże Narodzenie".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie A - 15.000.000 sztuk, B - 3.000.000 sztuk, 6 zł - 3.000.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 3 koperty FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Miasta polskie - Nowy Sącz


W dniu 8 Listopada 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 0,20 zł emisji "Miasta polskie - Nowy Sącz".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 10 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane