Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Polski film animowany


W dniu 20 maja 2016r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,00 zł i 2,50 zł emisji "Polski film animowany".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 54 x 40,5 mm, w nakładzie 500.000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 2 serie.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak


Znaczki
Znaczki

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Błogosławiony Pier Giorgio Frassati


Dnia 20 maja została wprowadzona do obiegu karta pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, z oznaczeniem literowym A, emisji: Błogosławiony Pier Giorgio Frassati, zwaną dalej kartką. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym widnieje portret Pier Giorgio Frassatiego z napisem Verso lalto. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości A. Pod znakiem opłaty widnieje opis: Pier Giorgio Frassati (1901-1925; relikwie obecne w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży 2016). W części ilustracyjnej kartki znajduje się fotografia przedstawiająca Pier Giorgio Frassatiego w górach. Obok postaci umieszczono napis: ,,Nasze zdrowie musimy oddać służbie tym, którzy go nie mają, gdyż w przeciwnym razie zdradzilibyśmy ten wielki dar Boży", a wzdłuż górnej krawędzi kartki napis: Błogosławiony Pier Giorgio Frassati.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 20 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


200 - lecie tradycji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Dnia 19 maja została wprowadzona do obiegu karta pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, z oznaczeniem literowym A każdy, emisji: 200-lecie tradycji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zwaną dalej kartką. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Centrum Wodne i Rektorat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości A. Pod znakiem opłaty widnieje opis: Centrum Wodne SGGW i Rektorat SGGW. W części ilustracyjnej kartki umieszczono na tle otwartej księgi fotografie ilustrujące charakterystyczną działalność SGGW, znak jubileuszu i napis 200-LECIE TRADYCJI SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Instytut Lotnictwa w Warszawie


Dnia 4 maja została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, z oznaczeniem literowym A, emisji: Instytut Lotnictwa w Warszawie, zwaną dalej kartką. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono samolot podczas lotu nad Warszawą. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości A. W części ilustracyjnej kartki umieszczono zarys fragmentu wirnika silnika z powiększonym fragmentem materiału, z którego wirnik jest wykonany. W lewym górnym rogu kartki widnieje napis: Instytut Lotnictwa w Warszawie.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartek jest Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Szlak cysterski w Polsce


Dnia 29 kwietnia zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, z oznaczeniem literowym A każdy, emisji: Szlak Cysterski w Polsce.
Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
na pierwszym - widok klasztoru w Henrykowie od strony zachodniej; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości A i napis POLSKA,
na drugim - zespół klasztorny Gościkowo-Paradyż; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - wnętrze kościoła w Henrykowie i rzeźbę Grzegorza Wielkiego oraz napisy: Szlak Cysterski w Polsce, Henryków; 1. Widok klasztoru od strony zachodniej z barokową kolumną Trójcy Świętej; 2. Papież Grzegorz Wielki. Jedna z ośmiu figur zdobiących barokowe stalle; 3. Wnętrze kościoła - widok od wejścia głównego. Najstarsze zdanie w języku polskim ,,Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai" zapisano w 1270 roku na karcie Księgi henrykowskiej. W tle pola ilustracyjnego umieszczono znak szlaku cysterskiego,
na drugiej - wnętrze Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina z Tours, szesnastowieczną chrzcielnicę oraz napisy: Szlak Cysterski w Polsce, Gościkowo-Paradyż 1. Zespół klasztorny - widok z lotu ptaka; 2. Chrzcielnica XVI w.; 3. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina z Tours (północna część ambitu). W tle pola ilustracyjnego umieszczono znak szlaku cysterskiego.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 11 000 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Autorem projektu kartek jest Joanna Górska.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


200 lat Uniwersytetu Warszawskiego


W dniu 13 maja br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "200 lat Uniwersytetu Warszawskiego".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 43 mm, format bloku: 70 x 90 mm , w nakładzie 180 000 szt.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

autor projektu: Karol Tabaka


Bloczek
Bloczek

FDC
FDC


Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016


W dniu 10 maja br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,50 zł i 6,00 zł, emisji "Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016".

Znaczki o nominale 2,50 zł wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w dwóch formach wydawniczych:
- jako arkusz 50 znaczkowy, w nakładzie 1 400 000 szt.
- jako arkusz 4 znaczkowy w nakładzie 400 000 szt.
Format znaczków o nominale 2,50: 43 x 31,25 mm

Znaczek o nominale 6,00 zł wydrukowano w formie bloku numerowanego, techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 600 000 szt. Format znaczka 54 x 40,5 mm, format bloku: 104 x 77 mm.

Ponadto został wydany również czarnodruk w nakładzie 40 000 szt. oraz 2 koperty FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Bloczek
Bloczek

Arkusik
Arkusik

Czarnodruk
Czarnodruk

FDC
FDC

FDC
FDC


Europa


W dniu 09 maja br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Europa".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 225.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: D. Sergidou.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Wkrótce.25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży


W dniu 02 czerwca 2016r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,50 zł emisji "25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 180.000 sztuk. Arkusz zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Rodzina


W dniu 01 czerwca 2016r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,70 zł emisji "Rodzina".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 320.000 sztuk. Arkusz zawiera 16 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Światowa Wystawa Filatelistyczna Nowy Jork 2016


W dniu 28 maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Światowa Wystawa Filatelistyczna Nowy Jork 2016".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 22,5 x 67,5 mm, format bloku: 70 x 100 mm, w nakładzie 180 000 szt.
Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

autor projektu: Agata Tobolczyk


Blok
Blok

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane