Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Polecamy.Światowy dzień Poczty - 455 lat Poczty Polskiej - najpiękniejszym znaczkiem na świecie roku 2013


Z przyjemnością informujemy naszych Klientów, że Poczta Polska otrzymała nagrodę dla najpiękniejszego znaczka pocztowego na świecie w 44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago. W związku z tym, od dnia dzisiejszego do wyczerpania zapasów rozpoczynamy wyprzedaż nagrodzonego waloru. Zachęcamy do kolekcjonowania najpiękniejszych emisji Poczty Polskiej.
Najnowsze emisje.75. rocznica Bitwy nad Bzurą.


Dnia 2014-09-09 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 75. rocznica Bitwy nad Bzurą, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunki trzech generałów. W dolnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł, a w prawym dolnym rogu napis Polska. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. Pod znakiem widnieje napis: Generałowie polegli podczas Bitwy nad Bzurą: Gen. Mikołaj Bołtuć, Gen. Stanisław Grzmot-Skotnicki, Gen. Franciszek Seweryn Wład.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono kawalerię Wojska Polskiego podczas walk we wrześniu 1939 roku, fragment mapy oraz ostatni list generała Włada. Pod fragmentem mapy umieszczono napis: 75. ROCZNICA BITWY NAD BZURĄ
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 21 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Karol Tabaka.


Całostka.
Całostka.

Stempel.
Stempel.


500. rocznica Bitwy pod Orszą.


Dnia 2014-09-06 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowe o wartości 2,35 zł, emisji: 500. rocznica Bitwy pod Orszą, zwaną dalej kartką.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fragment ciężkozbrojnej jazdy polskiej. W górnym prawym rogu znaczka umieszczono napis Polska i oznaczenie wartości 2,35 zł. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono kontynuację ciężkozbrojnej jazdy polskiej, piechurów oraz jazdę litewską. W dolnej części kartki widnieje napis Bitwa pod Orszą,
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 30 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Uśmiech leczy.


W dniu 5 września br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "Uśmiech leczy".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 200 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków .

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk.


Znaczek.
Znaczek.

Arkusz.
Arkusz.

FDC.
FDC.


75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.


Dnia 2014-08-30 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zarys samolotu na konturze mapy Polski z 1939 roku. Po lewej stronie znaku widnieje napis: 75. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości 2,35 zł. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki umieszczono sylwetki samolotów. W dolnej części kartki widnieją kolumny maszerujących żołnierzy.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 30 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Aleksandra Pietrzak.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.


W dniu 30 sierpnia br. roku zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 1,75 zł, 2,35 zł, 5 zł, 5,10 zł i 5,50 zł emisji "Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 300 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 6 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 3 koperty FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.


Grzyby w polskich lasach.


W dniu 29 sierpnia br. roku zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł, 3,75 zł i 4,20 zł emisji "Grzyby w polskich lasach".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 400 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 znaczki i 4 przywieszki .

Z tej okazji zostały wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.


Dzieciom-Ofiarom Holocaustu.


Dnia 2014-08-29 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Dzieciom-Ofiarom Holocaustu , zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono dziecko z rodzicami. Pod znakiem opłaty pocztowej widnieje napis: Abramek Koplowicz z rodzicami fot. ze zbiorów Eliezera Grynfelda. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł i napis Polska. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono uczniów z wychowawcą klasy. W dolnej części kartki widnieje napis: Żydowskie Gimnazjum (męskie) w Łodzi. Nad głowami chłopców w chmurkach przedstawiono ilustracje marzeń i fragment wiersza: Jak ja mieć będę dwadzieścia lat,/ Zacznę oglądać nasz piękny świat./ Usiądę w wielkim ptaku motorze/ I wzniosę się w wszechświata przestworze. Pod strofą umieszczono podpis ,,Marzenie", Abramek Koplowicz (1930-1944). W środkowej górnej części kartki widnieje rysunek ptaka i napis Dzieciom-Ofiarom Holocaustu.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 31 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Wkrótce.100. Rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego


W dniu 02 października br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,20 zł emisji "100. Rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 300 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Karol Tabaka.


Arkusik
Arkusik

Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Zjawiska meteorologiczne


W dniu 30 września br. zostaną wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł, 4,20 zł i 5,50 zł, emisji "Zjawiska meteorologiczne".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 200 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera
12 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Alternatywne źródła energii


W dniu 29 września br. zostaną wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł, 3,75 zł i 4,20 zł, emisji "Alternatywne źródła energii".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie
31,25 x 43 mm, w nakładzie 120 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 znaczków.

Z tej okazji zostaną wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk.


Arkusik
Arkusik

Koperty FDC
Koperty FDC


Sztuka ulicy - Street Art


W dniu 26 września br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy w formie bloku
o wartości 4,20 zł , emisji "Sztuka ulicy - Street Art".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie:
- znaczek 43 x 62,50 mm,
- blok 90 x 82 mm
w nakładzie 120 000 szt.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Robert Duczkowski.
Autorka muralu: Natalia Rak


Blok
Blok

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane