Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC emisji "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022" i "XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022" nie będą udostępnione do sprzedaży w dniu emisji.

O dostępności powiadomimy w następnym komunikacie.Księga Znaczków Pocztowych 2020


Od 01.07.2021 r. w Internetowym Sklepie Filatelistycznym dostępna jest w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2020". Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2020 oraz specjalną wkładkę ze znaczkami "75. rocznica Tragedii Górnośląskiej", wydrukowanymi w niepełnej kolorystyce. Dostępny nakład to jedynie 300 sztuk (egzemplarze zostały ponumerowane). Cena wydawnictwa - 549,99 zł.
Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Mikroskop
Klaser comfort
Album FDC
Lampa ultrafioletowa

i wiele innych.
Najnowsze emisje.Marek Edelman


W dniu 2 stycznia 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy beznominałowy o wartości odpowiadającej opłacie za priorytet w formacie S emisji "Marek Edelman".

Projekt znaczka łączy w sobie nieformalną postać dobrotliwego z natury Marka Edelmana z dyskretną, acz wyrazistą symboliką w postaci kolorystki tła.
Koperta FDC jest w swoim przekazie bardziej bezpośrednia, przedstawia pomnik bliski każdemu warszawiakowi (Pomnik Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie), powiązany z Markiem Edelman w sposób oczywisty.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 3 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Dziewięciu z Wujka


W dniu 16 grudnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Dziewięciu z Wujka.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono portrety 9 zamordowanych górników. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiony został budynek kopalni ,,Wujek", z rampy którego 16 grudnia 1981 r. padły śmiertelne strzały w kierunku górników oraz pomnik - krzyż honorujący zamordowanych. Obecnie w budynku mieści się siedziba Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Powyżej zdjęcia zamieszczono tytuł emisji ,,Dziewięciu z ,,Wujka"", a poniżej logotyp obchodów 40. rocznicy pacyfikacji kopalni ,,Wujek" oraz logotyp Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.
W grafice datownika umieszczono fragment budynku kopalni i pomnika składającego się z dziewięciu krzyży, w których płoną znicze ku czci zamordowanych.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Projekt emisji powstał w ścisłej współpracy ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Jesienne Strajki Akademickie 81


W dniu 9 grudnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Jesienne Strajki Akademickie 81.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono archiwalną grafikę powstałą podczas strajku w W.S.I. Radom w 1981 roku. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości A, w prawym dolnym rogu - napis POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się grafika tytułu emisji zaprojektowana przez Jerzego Janiszewskiego, autora czcionki ,,Solidaryca", poniżej zdjęcie przedstawiające bramę główną Uniwersytetu Warszawskiego z transparentami: ,,Strajk solidarnościowy z W.S.I. Radom" i ,,Strajk okupacyjny studentów UW" oraz transparent z hasłem ,,Demokracja - tak, absolutyzm - nie".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Barbara Strzymińska-Zdanewicz
Autor grafiki tytułu emisji: Jerzy Janiszewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Matka Boża Elekcyjna


W dniu 8 grudnia 2021 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,10 zł emisji "Matka Boża Elekcyjna".

Na znaczku przedstawiono obraz z wizerunkiem Matki Bożej Elekcyjnej, wg tradycji towarzyszący elekcjom królów polskich od Stefana Batorego do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie obraz znajduje się w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na warszawskiej Woli.
Na kopercie FDC umieszczono obraz Bernardo Bellotto ,,Elekcja Stanisława Augusta", którego oryginał znajduje się w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm , w nakładzie 168.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew.

Arkusik emisji "Matka Boża Elekcyjna" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022


W dniu 24 stycznia 2022 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022".

Na znaczku przedstawiono sylwetki sportowców: Iwety Faron i Witolda Skupnia oraz logo Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W środkowej części znaczka umieszczono napis: XIII ZIMOWE IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE PEKIN 2022, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: POLSKA i oznaczenie wartości 4 zł.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jan Konarzewski.

Arkusik emisji "XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022


W dniu 24 stycznia 2022 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022".

Na znaczku przedstawiono widok śladów nart oraz logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: XXIV ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PEKIN 2022, a w prawym górnym rogu napis POLSKA i oznaczenie wartości 4 zł.
Na kopercie pierwszego dnia obiegu FDC przedstawiono ślady nart oraz symbole siedmiu medali olimpijskich zdobytych przez polskich sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, począwszy od zdobycia w 1972 roku pierwszego złotego medalu przez Wojciecha Fortunę.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jan Konarzewski.

Arkusik emisji "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane