Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC emisji "Polska Zobacz Więcej" nie będą udostępnione do sprzedaży w dniu emisji.

O dostępności powiadomimy w następnym komunikacie.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.Księga Znaczków Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2021".

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2021 oraz specjalną wkładkę z kolorową próbą stalorytu znaczka "100. rocznica urodzin Czesława Słani". Wkładka dostępna wyłącznie w tych 300 egzemplarzach.
Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy
Cena: 615 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Księga Kartek Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży druga już w kolekcji Poczty Polskiej S.A. ,,Księga Kartek Pocztowych 2021".
Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2021 roku.

Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.100-lecie Polskiego Towarzystwa Botanicznego


W dniu 28 czerwca 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W polu znaku opłaty pocztowej umieszczono zdjęcie Pleszczotki Wóycickiego na hałdzie galmanowej. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
W projekcie kartki w części ilustracyjnej umieszczono tytuł emisji ,,100-lecie Polskiego Towarzystwa Botanicznego" oraz rysunek przedstawiający zbliżenie owoców i kwiatów Pleszczotki Wóycickiego (Biscutella laevigata subsp. wóycicki) - rośliny występującej na hałdach zanieczyszczonych metalami ciężkimi. W 2020 r. roślina ta została nazwana na cześć prof. Z. Wóycickiego, jednego z założycieli Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Kartka została zaprojektowana w ścisłej współpracy z Polskim Towarzystwem Botanicznym.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Paweł Myszka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polska Zobacz Więcej


W dniu 28 czerwca 2022 zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 3,60 zł każdy emisji "Polska Zobacz Więcej".

Znaczki serii "Polska zobacz więcej" wydawane są od 2018 roku, kiedy to 2 znaczki autorstwa śp. Marzanny Dąbrowskiej zostały dedykowane pięknu Wybrzeża Morza Bałtyckiego oraz Kopalni Soli w Wieliczce.
Kolejne 2 znaczki tej serii autorstwa śp. Marzanny ukazały się w 2020 roku i były poświęcone pięknu Biebrzańskiego Parku Parku Narodowego oraz Geoparku Łuk Mużakowa.

Prezentowane obecnie wydanie serii "Polska zobacz więcej " autorstwa Pana Rocha Stefaniaka zawiera logotyp emisji w oprawie arkusza stworzony przez śp. Marzannę Dąbrowską.
Na pierwszym znaczku przedstawiono widok Ratusza i Rynku Wielkiego w Zamościu, a na drugim znaczku przedstawiono widok Zamku Czocha.
Na znaczkach, tak jak w poprzednich wydaniach tej serii, umieszczono kody QR z filmikami promującymi prezentowane miejsca.
Emisji znaczków towarzyszą 2 koperty FDC (jeden wzór) oraz 2 datowniki będące kontynuacją wzorów datowników stosowanych w tej serii w poprzednich latach i zawierających logotyp emisji "Polska zobacz więcej".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 51 x 39,5 mm , w nakładzie 120.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków.

Autor projektu: Roch Stefaniak

Arkusik emisji "Polska Zobacz Więcej" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


200 lat Ballad i romansów Adama Mickiewicza


W dniu 25 czerwca 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 200 lat "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

Na znaku opłaty pocztowej umieszczono fragment strony tytułowej pierwszego wydania tomu ,,POEZYE" Adama Mickiewicza, wydanego w Wilnie w 1822 roku, który zawierał m. in. ,,Ballady i romanse".
W części ilustracyjnej kartki umieszczono tytuł emisji oraz portret Adama Mickiewicza, również pochodzący z wspomnianego pierwszego wydania tomu ,,Poezye" oraz ,również stamtąd podchodzące, zapisane oryginalną czcionką, tytuł rozdziału ,,BALLADY I ROMANSE." i cytat: ,,Miej serce i patrzaj w serce!".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


1050. rocznica bitwy pod Cedynią


W dniu 24 czerwca 2022 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,60 zł emisji "1050. rocznica bitwy pod Cedynią".

Na znaczku przedstawiono fragment mozaiki spod Góry Czcibora przedstawiający wyobrażenie bitwy pod Cedynią i napis: 1050. ROCZNICA BITWY POD CEDYNIĄ.

Z tej okazji została wydana koperta FDC, na której przedstawiono również fragment mozaiki spod Góry Czcibora przedstawiający wyobrażenie bitwy pod Cedynią.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 168 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 12 sztuk znaczków.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan

Arkusiki emisji "1050. rocznica bitwy pod Cedynią" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


125. rocznica urodzin Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal


W dniu 22 czerwca 2022 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,60 zł emisji "125. rocznica urodzin Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal".

Na znaczku przedstawiono portret Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal - majora kawalerii Wojska Polskiego, sportowca, ostatniego polskiego ,,zagończyka" - dowódcę Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej.

Na kopercie FDC widnieje archiwalna fotografia, na której znajduje się mjr Henryk Dobrzański ps. Hubal (w środku, z jasnym szalikiem zarzuconym na mundur) w otoczeniu grupy żołnierzy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Zdjęcie wykonano w okolicy miejscowości Gałki Krzczonowskie w lutym 1940 r. Na datowniku umieszczono podpis H. Dobrzańskiego.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm, w nakładzie 168.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków (3x4) w układzie tete-beche.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Poczta Polska S.A.
Koloryzacja fotografii: Mirosław Szponar

Arkusik emisji "125. rocznica urodzin Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 5 szt. arkusików lub 60 szt. znaczków dla jednego Klienta Sklepu Internetowego.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Sztuka sakralna


W dniu 22 czerwca 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Sztuka sakralna.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym na pierwszym planie przedstawiono Jana Długosza, fundatora Klasztoru OO. Paulinów w Krakowie na tle fragmentu obrazu: Budowa kościoła gotyckiego w XV wieku i sprowadzenie Paulinów w 1472 roku autorstwa Joanny Magoch. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono widok barokowego kościoła na Skałce w Krakowie z XVIII wieku oraz logo obchodów 550-lecia obecności Paulinów na Skałce.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jacek Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polskie uzdrowiska


Dnia 21 czerwca 2022 r. zostały wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Polskie uzdrowiska.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

Na kartkach pocztowych przedstawiono:
1) na pierwszej - fotografię Parku Zdrojowego w Połczynie-Zdroju. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A
2) na drugiej - fotografię Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnie-Zdroju. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w dolnym prawym rogu oznaczenie wartości: A.

W częściach ilustracyjnych kartek przedstawiono:
1) na pierwszej - herb miasta Połczyn-Zdrój i logo Szwajcarii Połczyńskiej oraz fotografie przedstawiające Szwajcarię Połczyńską, Tężnię Solankową oraz fontannę ,,Grajek", w środkowej części umieszczono napis ,,Polskie uzdrowiska Połczyn-Zdrój", a poniżej naczynie do picia wody mineralnej, stojące na kręgach wody;
2) na drugiej - herb miasta Szczawno-Zdrój oraz fotografie przedstawiające Dom Zdrojowy oraz Pijalnię Wód Mineralnych, w środkowej części umieszczono napis ,,Polskie uzdrowiska Szczawno-Zdrój", a poniżej naczynie do picia wody mineralnej, stojące na kręgach wody.

Emisja realizowana przy współpracy oraz na bazie materiałów otrzymanych z Gminy w Połczynie-Zdroju oraz Gminy w Szczawnie-Zdroju.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartek: Agnieszka Sancewicz


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100. rocznica powrotu Górnego Śląska do Polski


W dniu 20 czerwca 2022 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,60 zł emisji "100. rocznica powrotu Górnego Śląska do Polski".

Na znaczku przedstawiono historyczny moment wkroczenia wojsk polskich na Śląsk 22.06.1922 roku i powitanie gen. Stanisława Szeptyckiego na Rynku w Katowicach.
Na kopercie: wkroczenie wojsk polskich na Śląsk 22.06.1922 r. - powitanie w Katowicach; oddział ułanów na ulicach oraz wzór orła śląskiego 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 144 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 12 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Adam Kultys

Arkusiki emisji "100. rocznica powrotu Górnego Śląska do Polski" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Miasta Polskie - Lubliniec


W dniu 17 czerwca 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości odpowiadającej opłacie za list ekonomiczny krajowy w formacie S emisji "Miasta Polskie - Lubliniec".

Na znaczku przedstawiono fragment fontanny z rzeźbą małej dziewczynki na cześć Edyty Stein - patronki miasta. Edyta Stein jako mała dziewczynka bywała u swoich dziadków, których dom znajdował się i znajduje w Lublińcu. Obecnie jest w nim Muzeum Pro Memoria Edith Stein.
Na znaczku jest także kościół pw. Św. Mikołaja, najstarszy kościół w Lublińcu; i napis: LUBLINIEC. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie: EKONOMICZNY S, co odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego właściwego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym w formacie S i ekonomiczną kartkę pocztową w obrocie krajowym.
Na kopercie: zdjęcie Zamku w Lublińcu autorstwa Daniela Dmitriewa
Datownik: wizerunek św. Jana Nepomucena wg. XVIII-to wiecznej barokowej figury, która stoi na rynku w Lublińcu.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 2 000 000 szt, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Wnioskodawcą tematu emisji byli: Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz Pan Poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron
Ponadto w procesie przygotowania znaczka swój wkład mieli:
1. Pan Jan Springwald Radny Rady Miejskiej w Lublińcu
2. Pan Daniel Dmitriew Fotograf z Lublińca
3. Pan Andrzej Musioł Lubliniecki Historyk
4. Pan Dawid Smol Radny Rady Powiatu w Lublińcu


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Boże Ciało w Spycimierzu


W dniu 15 czerwca 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Boże Ciało w Spycimierzu.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie z lotu ptaka spycimierskiego dywanu kwiatowego. W prawym górnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a pod nim oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono zdjęcie procesji Bożego Ciała w Spycimierzu idącej po dywanie kwiatowym.
Spycimierska tradycja układania wielokilometrowych dywanów kwiatowych, po których przechodzi procesja Bożego Ciała ma 200 lat i została wpisana na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.
W grafice datownika wykorzystano element oficjalnego logotypu Spycimierskiego Bożego Ciała.

Projekt powstał we współpracy z Urzędem Miasta w Uniejowie.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Poczta Polska S.A.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100. rocznica utworzenia policji województwa śląskiego


W dniu 9 czerwca 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości odpowiadającej opłacie za list ekonomiczny krajowy w formacie S emisji "100. rocznica utworzenia policji województwa śląskiego".

Na znaczku przedstawiono formę odnoszącą się do odznaki pamiątkowej Policji Województwa Śląskiego oraz orła, nawiązującego do historycznego herbu województwa śląskiego i napis: 100. ROCZNICA UTWORZENIA POLICJI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie: EKONOMICZNY S, co odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego właściwego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym w formacie S i ekonomiczną kartkę pocztową w obrocie krajowym.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie wielomilionowym, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.
Na kopercie FDC przedstawiono:
Uroczysty apel z okazji trzeciej rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego na terenie Komendy Rezerwy w Katowicach. Rok 1925.
źródła fotografii: Archiwum przy Zarządzie Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. z/s w Katowicach oraz w lewym dolnym rogu koperty znajduje się logo Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939".
Grafika na znaczek, kopertę i datownik była konsultowana z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem "Rodzina Policyjna 1939".

Autor projektu: Roch Stefaniak


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.30-lecie polsko-słoweńskich stosunków dyplomatycznych


W dniu 29 czerwca 2022 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 30-lecie polsko-słoweńskich stosunków dyplomatycznych.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W polu znaku opłaty pocztowej umieszczono fragment widoku na historyczną część Lublany - stolicy Słowenii. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawej dolnej części oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki po lewej stronie znajduje się zdjęcie współczesnej części Warszawy, a po prawej widok na historyczną część Lublany. W centralnej części projektu znajdują się flagi Polski i Słowenii, wpisane w połączone ze sobą puzzle.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Poczta Polska S.A.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane