Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Ruszył konkurs filatelistyczny Europa 2018 - zagłosuj na polski znaczek!

Dziś, w Dniu Europy, rozpoczął się prestiżowy konkurs filatelistyczny EUROPA 2018. Wszystkie poczty europejskie mogły zgłosić znaczek na zadany temat, którym w tym roku były mosty. Poczta Polska na konkursowym znaczku przedstawiła Most w Tczewie. Można na niego głosować od dziś do 9 września.


Projekt

Artysta grafik Roch Stefaniak na znaczku przedstawił zabytkowy most w Tczewie z jego unikatowymi konstrukcjami. Projekt znaczka został wykonany na podstawie fotografii, której autorem jest Przemysław Świderski. Znaczkowi towarzyszy koperta FDC autorstwa tego samego artysty grafika, zaprojektowana w oparciu o zdjęcie autorstwa Artura Łobockiego.


Konkurs

Znaczki serii ,,Europa" są specjalnymi znaczkami wydawanymi przez europejskie administracje pocztowe. Ukazują się od 1956 r. Pomimo zmieniających się tematów emisji zawsze zawierają oficjalne logo ,,Europa" - znak towarowy stowarzyszenia publicznych administracji pocztowych PostEurop. Są też jednymi z najpopularniejszych walorów wśród filatelistów. Znaczki serii mają wyrażać współpracę pomiędzy operatorami pocztowymi oraz promować filatelistykę. Tematy, które pojawiają się w kolejnych latach pokazują wspólne korzenie, kulturę, historię i wspólne cele narodów Europy.
Jednym z przedsięwzięć promujących emisję EUROPA wśród filatelistów jest konkurs na "Najpiękniejszy znaczek EUROPA", organizowany przez PostEurop od 2002 r. Z kolei od 2007 r. zwycięzca wybierany jest w drodze konkursu internetowego na stronie PostEurop.
O wyniku konkursu rozstrzygną głosy internautów z całej Europy. Zachęcamy do głosowania na polski znaczek. Wystarczy wejść na stronę http://www.posteurop.org/europa2018 i oddać swój głos na Most w Tczewie. Głosowanie trwa od 9 maja do 9 września 2018 r. Zwycięskie znaczki zostaną ogłoszone na Zgromadzeniu Plenarnym PostEurop, które odbędzie się 3 października 2018 r. w Gruzji.


przejdź do strony


Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.Św. Ojciec Pio


W dniu 16 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Św. Ojciec Pio".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm , w nakładzie 100 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Robert Lewandowski


W dniu 14 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Robert Lewandowski".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 5 000 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


600 lat Łomży


Dnia 15 czerwca 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "600 lat Łomży".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fragment panoramy Łomży; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości A.

W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) nazwa emisji: ,,600 lat Łomży";
2) kolorowa grafika przedstawiająca panoramę Łomży;
3) fragment przywileju lokacyjnego nadanego Łomży przez ks. Janusza I w 1418 roku, ze zbiorów AGAD w Warszawie;
4) Logo obchodów 600-LECIA MIASTA ŁOMŻY.

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8 000 szt.
Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: Zenon Święch


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


50 lat Olimpiad Specjalnych


Dnia 08 czerwca 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "50 lat Olimpiad Specjalnych".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono splecione dłonie symbolizujące więź łączącą osoby zaangażowane w ideę Olimpiad Specjalnych; w lewym górnym rogu znaczka umieszczono logotyp ,,Olimpiady Specjalne Polska"; w lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości A.

W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1)nazwa emisji: 50 lat Olimpiad Specjalnych;
2)zdjęcie biegnących zawodników;
3)oficjalny logotyp obchodów 50-lecia Olimpiad Specjalnych na świecie;
4)napis: ,,#GrajmyRazem".


Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8 000 szt.
Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: D. Arczewska


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Zabytkowe organy w Polsce


W dniu 03 czerwca 2018 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,80 zł emisji "Zabytkowe organy w Polsce". Na znaczku widnieją manierystyczno-barokowe organy z franciszkańskiego kościoła św. Trójcy w Gdańsku.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową z suchym tłoczeniem, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 100.000 szt. Format znaczka: 51 x 79 mm, format bloku: 75 x 100 mm.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Historia polskich organizacji sportowych


Dnia 31 maja 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Historia polskich organizacji sportowych".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono postać żużlowca Edwarda Jancarza na tle flagi w kolorach Klubu Stal Gorzów Wielkopolski: niebieskim i żółtym; w lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości A.

W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) nazwa emisji: Historia polskich organizacji sportowych;
2) zdjęcie zawodników na motocyklach podczas zawodów żużlowych;
3) napis: STAL GORZÓW oraz logotyp Klubu.

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8 000 szt.
Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: K. Tabaka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100. rocznica ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego


Dnia 30 maja 2018 r. zostały wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym o masie do 350 g. emisji "100. rocznica ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego"

W części ilustracyjnej kartek zamieszczono:
Na pierwszej kartce: zdjęcie Marszalka Józefa Piłsudskiego wraz z żołnierzami na tle Pałacu Saskiego - siedziby Sztabu Generalnego w latach 1918-1939;
nazwę emisji: 100. rocznica ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Na drugiej kartce:
zdjęcie obecnej siedziby Sztabu Generalnego, autorstwa ppłk Sławomira Ratyńskiego; nazwę emisji: 100. Rocznica ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
na pierwszym znaku - element logo Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz napis: 100 lat Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono oznaczenie wartości: A i napis: POLSKA; całość obramowano złotym otokiem,
na drugim znaku - element logo Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz napis: 100 lat Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono oznaczenie wartości: A i napis: POLSKA; całość obramowano srebrnym otokiem.

Materiały pochodzą z Centralnej Biblioteki Wojskowej oraz Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autorem projektów kartek jest Roch Stefaniak.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polski film animowany


W dniu 30 maja 2018r. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 2,60 zł i 3,20 zł emisji "Polski film animowany".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm w bloku numerowanym o wymiarze 121 x 75 mm, w nakładzie 90.000 sztuk każdego.

Na znaczkach poszczególnych wartości przedstawiono bohaterów filmu pt. ,,Proszę słonia":
1)o wartości 2,60 zł - Słonia Dominika i chłopca Pinia- kadr filmu
2)o wartości 3,20 zł - Słonia Dominika, Pinia i rodziców- kadr filmu
Wzdłuż lewej krawędzi znaczków umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie ich wartości, odpowiednio 2,60 zł i 3,20 zł.
Na oprawie bloku w górnej części umieszczono napis: POLSKI FILM ANIMOWANY,
w prawym górnym rogu bohatera filmu chłopca Pinia z dymkiem w którym jest tytuł filmu ,,Proszę słonia"

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Joanna Fleszar


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


25 lat Polskiej Akademii Filatelistyki


Dnia 25 maja 2018 roku, została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, z oznaczeniem literowym A, emisji: "25 lat Polskiej Akademii Filatelistyki".
Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) nazwa emisji: ,,25 lat Polskiej Akademii Filatelistyki";
2) logotyp Polskiego Związku Filatelistyki;
3) napisy:
Motywy przewodnie:
,,100 rocznica odzyskania przez Pocztę niepodległości",
,,25 LAT Polskiej Akademii Filatelistyki",
Ciechocinek 25-27 maja 2018 r.
4) zdjęcie unikalnej widokówki z lokalnymi nadrukami ,,Poczta Polska", ze zbiorów J. Auleytnera, nadanej 21 grudnia 1918 roku w Ciechocinku;
5) rycina przedstawiająca Łazienki nr 3, ze zbiorów Urzędu Miejskiego Ciechocinek.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono logotyp Polskiej Akademii Filatelistyki oraz napis: Polska Akademia Filatelistyki 1993-2018; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w lewym górnym rogu oznaczenie wartości A.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 8 000 szt.
Autorem projektu kartki jest W. Kawiński.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)


W dniu 22 czerwca 2018 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)".

Na znaczku umieszczono akwarelę Andrzeja Gosika, przedstawiającą postać biskupa Jordana na tle zarysu Katedry Poznańskiej.
Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napis: BISKUP JORDAN; wzdłuż dolnej krawędzi - napis: POLSKA oraz oznaczenie literowe wartości: A, a w lewym dolnym rogu - nazwę emisji: JUBILEUSZ BISKUPSTWA W POZNANIU (968-2018).

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 40,5 x 54 mm , w nakładzie 105 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 35 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane