Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Ruszył konkurs filatelistyczny Europa 2018 - zagłosuj na polski znaczek!

Dziś, w Dniu Europy, rozpoczął się prestiżowy konkurs filatelistyczny EUROPA 2018. Wszystkie poczty europejskie mogły zgłosić znaczek na zadany temat, którym w tym roku były mosty. Poczta Polska na konkursowym znaczku przedstawiła Most w Tczewie. Można na niego głosować od dziś do 9 września.


Projekt

Artysta grafik Roch Stefaniak na znaczku przedstawił zabytkowy most w Tczewie z jego unikatowymi konstrukcjami. Projekt znaczka został wykonany na podstawie fotografii, której autorem jest Przemysław Świderski. Znaczkowi towarzyszy koperta FDC autorstwa tego samego artysty grafika, zaprojektowana w oparciu o zdjęcie autorstwa Artura Łobockiego.


Konkurs

Znaczki serii ,,Europa" są specjalnymi znaczkami wydawanymi przez europejskie administracje pocztowe. Ukazują się od 1956 r. Pomimo zmieniających się tematów emisji zawsze zawierają oficjalne logo ,,Europa" - znak towarowy stowarzyszenia publicznych administracji pocztowych PostEurop. Są też jednymi z najpopularniejszych walorów wśród filatelistów. Znaczki serii mają wyrażać współpracę pomiędzy operatorami pocztowymi oraz promować filatelistykę. Tematy, które pojawiają się w kolejnych latach pokazują wspólne korzenie, kulturę, historię i wspólne cele narodów Europy.
Jednym z przedsięwzięć promujących emisję EUROPA wśród filatelistów jest konkurs na "Najpiękniejszy znaczek EUROPA", organizowany przez PostEurop od 2002 r. Z kolei od 2007 r. zwycięzca wybierany jest w drodze konkursu internetowego na stronie PostEurop.
O wyniku konkursu rozstrzygną głosy internautów z całej Europy. Zachęcamy do głosowania na polski znaczek. Wystarczy wejść na stronę http://www.posteurop.org/europa2018 i oddać swój głos na Most w Tczewie. Głosowanie trwa od 9 maja do 9 września 2018 r. Zwycięskie znaczki zostaną ogłoszone na Zgromadzeniu Plenarnym PostEurop, które odbędzie się 3 października 2018 r. w Gruzji.


przejdź do strony


Najnowsze emisje.550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej


W dniu 27 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,20 zł emisji "550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej".

Na znaczku przedstawiono miedzioryt obrazujący Sejm polski za króla Zygmunta III Wazy - posiedzenie połączonych izb w Sali Senatorskiej w obecności monarchy, autorstwa Giacomo Lauro.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 160.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 20 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sobczyńska

Arkusik emisji "550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100. rocznica utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego


Dnia 10 lipca 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, o wartości z oznaczeniem literowym A, emisji: 100. rocznica utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono znak jubileuszu 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego;
w lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis: Polska, a w prawym górnym rogu - oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
graficzny obrys obszaru Polski, zawierający wykresy statystyczne, i nazwa emisji: 100. rocznica utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.
autor projektu kartki: Z. Święch


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polskie uzdrowiska


Dnia 23 czerwca 2018 r. zostały wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, o wartości z oznaczeniem literowym A każda, emisji: Polskie uzdrowiska. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
1) na pierwszym znaku - zdjęcie sanatorium ,,Stare Łazienki" w Nałęczowie; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napisy: Polska oraz Sanatorium ,,Stare Łazienki"; w lewym górnym rogu oznaczenie wartości: A,
2) na drugim znaku - zdjęcie Pijalni wody mineralnej Piwniczanka w Piwnicznej-Zdroju; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napisy: Polska oraz Pijalnia wody mineralnej Piwniczanka; w lewym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
1) na pierwszej kartce - herb miasta Nałęczowa oraz fotografie przedstawiające kaplicę św. Boromeusza, pomnik Bolesława Prusa oraz sanatorium ,,Książę Józef"; w środkowej części kartki umieszczono napis ,,Polskie uzdrowiska Nałęczów", a poniżej naczynie do picia wody mineralnej, stojące na kręgach wody.
2) na drugiej kartce - herb miasta Piwniczna - Zdrój oraz fotografie przedstawiające górę Kicarz i rzekę Poprad, figurę św. Kingi przy źródłach w Głębokiem oraz Pijalnię Artystyczną w Parku Zdrojowym; w środkowej części kartki umieszczono napis ,,Polskie uzdrowiska Piwniczna-Zdrój", a poniżej naczynie do picia wody mineralnej, stojące na kręgach wody.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie po 8 000 sztuk każdej.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Błogosławiona Dorota z Mątów


W dniu 24 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Błogosławiona Dorota z Mątów".

Na znaczku przedstawiono obraz ,,B. Dorothea, Montoviensis, Reclusa 1347-1394" autorstwa Krzysztofa Izdebskiego-Cruz, który znajduje się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: Błogosławiona Dorota z Mątów oraz napis: Polska i oznaczenie wartości: 2,60 zł.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 100.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Miasta polskie - Żywiec


W dniu 22 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 10,00 zł emisji "Miasta polskie - Żywiec".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 5 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)


W dniu 22 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)".

Na znaczku umieszczono akwarelę Andrzeja Gosika, przedstawiającą postać biskupa Jordana na tle zarysu Katedry Poznańskiej.
Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napis: BISKUP JORDAN; wzdłuż dolnej krawędzi - napis: POLSKA oraz oznaczenie literowe wartości: A, a w lewym dolnym rogu - nazwę emisji: JUBILEUSZ BISKUPSTWA W POZNANIU (968-2018).

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 40,5 x 54 mm , w nakładzie 105 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 35 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Św. Ojciec Pio


W dniu 16 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Św. Ojciec Pio".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm , w nakładzie 100 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Robert Lewandowski


W dniu 14 czerwca 2018 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Robert Lewandowski".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 5 000 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


600 lat Łomży


Dnia 15 czerwca 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "600 lat Łomży".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fragment panoramy Łomży; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości A.

W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) nazwa emisji: ,,600 lat Łomży";
2) kolorowa grafika przedstawiająca panoramę Łomży;
3) fragment przywileju lokacyjnego nadanego Łomży przez ks. Janusza I w 1418 roku, ze zbiorów AGAD w Warszawie;
4) Logo obchodów 600-LECIA MIASTA ŁOMŻY.

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8 000 szt.
Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: Zenon Święch


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.100. rocznica powstania Archiwum Akt Nowych


Dnia 31 lipca 2018 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, o wartości z oznaczeniem literowym A, emisji: 100. rocznica powstania Archiwum Akt Nowych. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono plakietę z napisem: Dekret o organizacji Archiwów Państwowych i Opiece nad Archiwaliami oraz mapami Polski; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości: A i napis: 07.02.1919, a wzdłuż górnej krawędzi - napis: POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1) sztandar z orłem Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego,
2) logo Archiwum Akt Nowych,
3) flaga z nazwą emisji: 100. rocznica powstania Archiwum Akt Nowych,
4) medal z popiersiem arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego i napis: 31.07.1918,
5) plakieta z popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego i napis: 07.02.1919.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autorem projektu kartki jest K. Tabaka.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Drogi wodne w Polsce


Dnia 26 lipca 2018 r. zostaną wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, o wartości z oznaczeniem literowym A, emisji: Drogi wodne w Polsce. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, o masie do 350 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
1. na pierwszym znaku - zdjęcie przedstawiające statek m/s Śniardwy, typ SPJD; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis Polska, a w prawym, dolnym rogu oznaczenie wartości A; na przywieszce do znaczka umieszczono następujące dane dotyczące jeziora Śniardwy: POWIERZCHNIA 113,4 KM2, GŁĘBOKOŚĆ ŚR. 5,8 M, MAX. 23,4 M, DŁUGOŚĆ LINII BRZEGOWEJ 97,15 KM;
2. na drugim znaku - zdjęcie przedstawiające jacht TES 32 Dreamer -,,Julwik" pływający po jeziorze Mamry; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis Polska, a w prawym, dolnym rogu oznaczenie wartości A; na przywieszce do znaczka umieszczono następujące dane dotyczące jeziora Mamry: POWIERZCHNIA 25,04 KM2, GŁĘBOKOŚĆ ŚR. 11,9 M, MAX 43,8 M, WYSOKOŚĆ LUSTRA 116,3 M N.P.M.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
1) na pierwszej kartce - zdjęcie z motolotni, przedstawiające jezioro Śniardwy oraz nazwę emisji ,,Drogi wodne w Polsce"; w dolej części kartki umieszczono kontur Polski i mapkę systemu Wielkich Jezior Mazurskich, obrazującą położenie jeziora Śniardwy.
2) na drugiej kartce - zdjęcie z motolotni, przedstawiające jezioro Mamry oraz nazwę emisji ,,Drogi wodne w Polsce"; w dolnej części kartki umieszczono kontur Polski i mapkę systemu Wielkich Jezior Mazurskich, obrazującą położenie jeziora Mamry.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie po 8 000 sztuk każdej.
Autorem projektów kartek jest Z. Święch.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane