Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.150. Rocznica Urodzin Władysława Podkowińskiego.


Dnia 04 lutego zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A, emisji: 150. Rocznica Urodzin Władysława Podkowińskiego, zwaną dalej kartką, wartość nominalna znaczka z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono: na pierwszym - reprodukcję obrazu ,,Szał uniesień". Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A, na drugim - fragment reprodukcji obrazu ,,Dzieci w ogrodzie". Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono: na pierwszej - fragment reprodukcji obrazu ,,Szał uniesień". Wzdłuż lewej krawędzi kartki widnieje opis: ,,Szał uniesień",1894 r., olej, płótno, wym.: 310 x 275 cm, Muzeum Narodowe w Krakowie. W dolnej części umieszczono napis: 150. ROCZNICA URODZIN WŁADYSŁAWA PODKOWIŃSKIEGO, na drugiej - reprodukcję obrazu ,,Dzieci w ogrodzie" i w dolnej części opis: ,,Dzieci w ogrodzie", 1892 r. olej, płótno, 93 x 77 cm, Muzeum Narodowe w Warszawie. Wzdłuż lewej krawędzi kartki umieszczono napis: 150. ROCZNICA URODZIN WŁADYSŁAWA PODKOWIŃSKIEGO.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 9 000 sztuk każdej , w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartek jest Marzanna Dąbrowska .


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


200-lecie Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej


Dnia 25 stycznia została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A, emisji: 200-lecie Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, zwaną dalej kartką, wartość nominalna znaczka z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej,
na którym przedstawiono na tle fotografii kontur Europy z rozchodzącymi się z centrum Polski promieniście liniami. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie literowe A, a wzdłuż lewej krawędzi napis: POLSKA. Po prawej stronie znaczka umieszczono przywieszkę, na której widnieje krzyż.
W części ilustracyjnej kartki na tle umownej siatki kartograficznej umieszczono zarysy kontynentów, w których widnieją fragmenty fotografii obrazujących postaci różnych narodowości. W dolnej części przedstawiono znak Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wpisany w oznaczenia literowe stron świata nad nim widnieje napis 200-lecie Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 13000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


50 rocznica pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce


W dniu 22 stycznia 2016r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "50 rocznica pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 39,50 x 31,25 mm , w nakładzie 300.000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


750-lecie Koszalina


Dnia 16 stycznia została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł (A), emisji: 750-lecie Koszalina, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na którym przedstawiono najstarszy widok Koszalina z Mapy Pomorza E. Lubinusa z 1618 roku. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: A. Po prawej stronie znaczka umieszczono przywieszkę, na której widnieje Tłok pieczętny miasta Koszalina z godłem św. Jana Chrzciciela z pierwszej połowy XIX wieku. W części ilustracyjnej kartki umieszczono oleodruk z początku XX wieku z panoramą Koszalina od południowego zachodu.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10000 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu drugiej kartki jest Aleksandra Pietrzak.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


250-lecie Mennicy Warszawskiej


W dniu 21 stycznia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,35 zł emisji "250-lecie Mennicy Warszawskiej".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową + hotstamping , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 270.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 8 znaczków + przywieszka.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Kwiaty i owoce


W dniu 20 stycznia 2016 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 0,50 zł emisji "Kwiaty i owoce".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 25,5 mm , w nakładzie milionowym. Arkusz zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autorzy projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016


W dniu 15 stycznia 2016 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm i formacie bloku: 90 x 70 mm, w nakładzie 150.000 szt.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autorzy projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak


Bloczek
Bloczek

FDC
FDC


XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska


W dniu 15 stycznia 2016 zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł i 5,00 zł emisji "XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: koło o średnicy 40 mm, w nakładzie 300.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 6 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autorzy projektu znaczka: Agata Tobolczyk.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


W dniu 05 stycznia 2016 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,35 zł emisji "24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w tym perforacja w kształcie serca, w nakładzie 480.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 6 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autorzy projektu znaczka: Gaweł Andrzejewski, Jerzy Owsiak, Katarzyna Sasin.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Wkrótce.Błogosławiona Klara Ludwika Szczęsna


Dnia 5 lutego zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A, emisji: Błogosławiona Klara Ludwika Szczęsna, zwaną dalej kartką. Wartość nominalna znaczka z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej,
na którym przedstawiono siostrę z uczennicami podczas zajęć praktycznych w szkole dla służących. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska, a prawym dolnym rogu oznaczenie literowe A. Pod znaczkiem widnieje napis: Przytulisko i szkoła praktyczna dla służących,1908r. W części ilustracyjnej kartki, na tle budynku Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego przedstawiono postać siostry Klary. W dolnej części widnieje napis: Błogosławiona Klara Ludwika Szczęsna (1863-1916). Wzdłuż lewej krawędzi kartki umieszczono napis: Fot. Zakład fotograficzny Juliusza Miena Kraków, ok.1907 r. W górnej części przedstawiono znak Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 13500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartki jest Robert Duczkowski.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane