Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z powodów technicznych mogą wystąpić problemy z dostępnością kopert FDC emisji ,,30-lecie Radia Maryja" w dniu wejścia do obiegu tj. 04 grudnia br. zarówno w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jak i stacjonarnych sklepach filatelistycznych. Znaczki emisji ,,30-lecie Radia Maryja" będą dostępne w dniu obiegu w Filatelistycznym Sklepie Internetowym, w UP Toruń 1, UP Toruń 2 i w UP Warszawa 1.

W pozostałych sklepach stacjonarnych nakłady znaczków będą sukcesywnie uzupełniane. Koperty FDC powinny być dostępne w sprzedaży od przyszłego tygodnia. O dostępności kopert FDC powiadomimy Państwa w oddzielnym komunikacie.Księga Znaczków Pocztowych 2020


Od 1.07 br. w Internetowym Sklepie Filatelistycznym dostępna jest w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2020". Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2020 oraz specjalną wkładkę ze znaczkami "75. rocznica Tragedii Górnośląskiej", wydrukowanymi w niepełnej kolorystyce. Dostępny nakład to jedynie 300 sztuk (egzemplarze zostały ponumerowane). Cena wydawnictwa - 549,99 zł.
Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Mikroskop
Klaser comfort
Album FDC
Lampa ultrafioletowa

i wiele innych.
Najnowsze emisje.Skarby Ziemi


W dniu 2 grudnia 2021 zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 4,00 zł każdy emisji "Skarby Ziemi".

Na znaczkach przedstawiono:
- na pierwszym znaczku- kopalnię soli Solana Ston, w lewym dolnym rogu sól pozyskiwaną z morza; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napisy: SKARBY ZIEMI oraz POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości nominalnej: 4 zł. Dodatkowo wzdłuż lewej krawędzi umieszczono napis: Solana Ston;

- na drugim znaczku - Kopalnię Soli Bochnia, w lewym dolnym rogu kryształy soli kamiennej; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napisy: SKARBY ZIEMI oraz POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości nominalnej: 4 zł.
Dodatkowo wzdłuż lewej krawędzi umieszczono napis: Kopalnia Soli Bochnia.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 51 x 39,5 mm , w nakładzie 120.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji zostały wydana również koperta FDC.
Na kopercie FDC widać budynki kopalniane Kopalni Soli w Bochni, zaprezentowany jest szyb Campi z wieżą szybu.
Na datowniku FDC zaprezentowany jest woreczek z solą.

Emisja "Skarby Ziemi" jest wspólną emisją Poczty Polskiej i Poczty Chorwackiej.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska

Arkusik emisji "Skarby Ziemi" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Od 15.12 br. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym będzie dostępny w sprzedaży folder filatelistyczny ,,Skarby Ziemi".

Wydawnictwo wyprodukowano w dwóch wariantach:

a) 200 szt. z arkusikiem polskim perforowanym oraz nieperforowanym oraz arkusikiem chorwackim, w cenie 184,50 zł,
b) 1800 szt. z arkusikiem polskim perforowanym oraz nieperforowanym oraz z poddrukiem arkusika chorwackiego w cenie 149,99

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 1 szt. folderu (w przypadku wydawnictwa o nakładzie 200 szt.) oraz 5 szt. folderów (w przypadku wydawnictwa o nakładzie 1800 szt.) dla jednego Klienta Sklepu Internetowego.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Folder
Folder


100-lecie Izb Lekarskich


W dniu 2 grudnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Izb Lekarskich.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono logo Naczelnej Izby Lekarskiej, wzdłuż prawej krawędzi umieszczono napis: Polska, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono fragment ustawy z dnia 2 grudnia 1921 r. o ustroju i zakresie działania Izb Lekarskich oraz zdjęcie przedstawiające wykonanie badania spirometrycznego w latach 1925-1939.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jacek Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Święci i błogosławieni - bł. Jakub Alberione


W dniu 26 listopada 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: "Święci i błogosławieni".

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

Na znaku opłaty pocztowej umieszczono wizerunek bł. Jakuba Alberione.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się fotografia błogosławionego Jakuba Alberione z monstrancją oraz Jego motto życiowe: Dawać ludziom Boga ...to jest nasze codzienne zawołanie ,to jest nasza modlitwa, oraz tytuł emisji ,,Święci i błogosławieni " i napis bł. Jakub Alberione (1884-1971).

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autorka projektu kartki: Ewa Burdzicka
Emisji towarzyszy datownik okolicznościowy autorstwa Barbary Strzymińskiej-Zdanewicz, stosowany w UP Częstochowa 1.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


50 lat Rugby Sochaczew


W dniu 18 listopada 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 50 lat Rugby Sochaczew.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono logo obchodów 50-lecia istnienia rugby w Sochaczewie. Wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis RUGBY ORKAN SOCHACZEW.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiona została rozgrywka meczu rugby zespołu Orkan Sochaczew oraz napisy: ORKAN SOCHACZEW i 50 LAT RUGBY ORKAN SOCHACZEW.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy


W dniu 20 listopada 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy".

Na znaczku umieszczono koloryzowane zdjęcie księdza Jana Franciszka Machy na tle pękającego muru więziennego symbolizującego jego aresztowanie przez Gestapo; wzdłuż lewej krawędzi i wzdłuż górnej krawędzi zamieszczono nazwę emisji, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: Polska i oznaczenie wartości: 4,00 zł .
Symbolika użyta na znaczku nawiązuje do męczeńskiej śmierci księdza w więzieniu poprzez ścięcie. Na kopercie FDC umieszczono archiwalne zdjęcie ks. Jana z Jego wielopokoleniową, śląską rodziną w dniu prymicji kapłańskich.

Ksiądz Jan Franciszek Macha (Hanik) ur.18 stycznia 1914 r. w Chorzowie Starym został zamordowany przez Niemców 03 grudnia 1942 r. w Katowicach w egzekucji poprzez ścięcie (śmierć męczeńska) w wieku niespełna 28 lat. Jego symboliczny grób znajduje się w Katowicach.

Beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Jana będzie miała miejsce 20 listopada br. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm, w nakładzie 144.000 sztuk. Arkusz zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Ewa Burdzicka

Arkusik emisji "Beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Polonia Warszawa


W dniu 19 listopada 2021 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Polonia Warszawa".

Na znaczku umieszczono koloryzowane zdjęcie z 1916 r. drużyny Polonii Warszawa, w centralnej części umieszczono pierwszy historyczny herb oraz napis: POLONIA WARSZAWA a nad nim dwie gwiazdki symbolizujące liczbę zdobytych tytułów ,,Mistrza Polski", w tle widnieją trybuny stadionu przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie, natomiast wzdłuż górnej krawędzi napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,30 zł.
Na kopercie znajduje się zdjęcie Z. Luchcińskiego, trybuny stadionu na ul. Konwiktorskiej oraz logo obchodów 110.rocznicy Polonia Warszawa.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 135 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 5 sztuk znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz
Autor koloryzacji fotografii: Mirosław Szponar

Arkusik emisji "Polonia Warszawa " wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100. rocznica nawiązania polsko-węgierskich stosunków dyplomatycznych


W dniu 17 listopada 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100. rocznica nawiązania polsko-węgierskich stosunków dyplomatycznych.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono godło Rzeczypospolitej Polskiej i herb Republiki Węgierskiej. Poniżej umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki został przedstawiony wizerunek Zamku Królewskiego w Warszawie i Zamku Królewskiego w Budapeszcie, siedziby najwyższych władz państwowych w okresie międzywojennym obydwu państw, natomiast w tle flagi Polski i Węgier oraz tytuł emisji.
Na datowniku znajduje się liczba 100, nawiązująca do rocznicy.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Andrzej Gosik


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Armia Andersa - Szlak Nadziei


W dniu 17 listopada 2021 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

Na znaczku przedstawieni są żołnierze Armii wspinający się po skalnym zboczu, wciągający na górę skrzynki z amunicją. Zdjęcie pochodzi z maja z 1944 r. z Cassino.
W tle znaczka przedstawiony jest gen. Władysław Anders. W lewym górnym rogu znajduje się logo Fundacji Wspólnota Andersa ,,WA".
Na kopercie tradycyjnie pokazany jest szlak Armii Andersa (tegoroczna emisja poświęcona jest odcinkowi szlaku na terenie Włoch) oraz żołnierze na Placu św. Piotra w Watykanie.
W projekcie datownika grafik przedstawił maki - symbolicznie kojarzące się z Monte Cassino.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 168.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.

Arkusik emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 5 szt. arkusików lub 60 szt. znaczków dla jednego Klienta Sklepu Internetowego.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


30. rocznica przystąpienia Rzeczpospolitej Polskiej do Rady Europy


W dniu 10 listopada 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 30. rocznica przystąpienia Rzeczpospolitej Polskiej do Rady Europy.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono flagę Polski. Powyżej umieszczono napis: Polska oraz oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej widnieje Pałac Europy, główny budynek Rady Europy w Strasburgu we Francji, zaś powyżej logo Rady Europy oraz napis Council of Europe i Conseil de la Europe . Poniżej umieszczony jest tytuł emisji ,,30. rocznica przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Rady Europy".

Na datowniku znajduje się logo Rady Europy. Kartka i datownik zostały zaakceptowane przez MSZ, wnioskodawców emisji oraz Radę Europy.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.30-lecie Radia Maryja


W dniu 4 grudnia 2021 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,10 zł emisji "30-lecie Radia Maryja".

Na znaczku przedstawiono montaż dwóch zdjęć - zdjęcie autorstwa Arturo Mari ukazujące papieża św. Jana Pawła II oraz zdjęcie figurki Matki Boskiej Fatimskiej znajdującej się w kaplicy w siedzibie Radia Maryja w Toruniu (otoczonej kręgami nawiązującymi do fal radiowych). W lewym górnym rogu tytuł emisji: "30-lecie Radia Maryja". Wzdłuż dolnej krawędzi napis: Polska, w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: 4,10 zł.

W grafice koperty znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która przez niemal cały pontyfikat towarzyszyła Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w jego prywatnej kaplicy w Watykanie. Obecnie obraz znajduje się w prezbiterium Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Prezbiterium to jest wierną kopią kaplicy watykańskiej papieża. Na obrazie widnieje podpis św. Jana Pawła II oraz cytat wypowiedziany przez Ojca Świętego św. Jana Pawła II 29 marca 1995 roku w Rzymie, odnoszący się do Radia Maryja.

Datownik tworzy zgrafizowana forma różańca, którym otoczona jest nazwa emisji i data wprowadzenia do obiegu.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 168.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Emisja została zrealizowana w ścisłej współpracy z jej wnioskodawcą - Radiem Maryja.

Arkusik emisji "30-lecie Radia Maryja" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


65 lat Totalizatora Sportowego


W dniu 7 grudnia 2021 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 65 lat Totalizatora Sportowego.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono grafikę dżokeja na koniu, w prawym dolnym rogu umieszczono napis: Polska i wzdłuż prawej krawędzi oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono stylizowane sylwetki biegacza, piłkarza i baletnicy oraz napis: ,,65 LAT TOTALIZATORA SPORTOWEGO".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane