Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Szlak cysterski w Polsce


Dnia 29 kwietnia zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, z oznaczeniem literowym A każdy, emisji: Szlak Cysterski w Polsce.
Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
na pierwszym - widok klasztoru w Henrykowie od strony zachodniej; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości A i napis POLSKA,
na drugim - zespół klasztorny Gościkowo-Paradyż; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - wnętrze kościoła w Henrykowie i rzeźbę Grzegorza Wielkiego oraz napisy: Szlak Cysterski w Polsce, Henryków; 1. Widok klasztoru od strony zachodniej z barokową kolumną Trójcy Świętej; 2. Papież Grzegorz Wielki. Jedna z ośmiu figur zdobiących barokowe stalle; 3. Wnętrze kościoła - widok od wejścia głównego. Najstarsze zdanie w języku polskim ,,Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai" zapisano w 1270 roku na karcie Księgi henrykowskiej. W tle pola ilustracyjnego umieszczono znak szlaku cysterskiego,
na drugiej - wnętrze Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina z Tours, szesnastowieczną chrzcielnicę oraz napisy: Szlak Cysterski w Polsce, Gościkowo-Paradyż 1. Zespół klasztorny - widok z lotu ptaka; 2. Chrzcielnica XVI w.; 3. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Marcina z Tours (północna część ambitu). W tle pola ilustracyjnego umieszczono znak szlaku cysterskiego.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 11 000 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Autorem projektu kartek jest Joanna Górska.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Legia Warszawa 1916 \ 2016


Dnia 20 kwietnia została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A, emisji: Legia Warszawa 1916\2016, zwaną dalej kartką. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono wizerunek Stanisława Mielecha. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie literowe A. Pod znakiem opłaty umieszczono napis: STANISŁAW MIELECH 1894-1962 r. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono historyczny kompleks architektoniczny stadionu, a nad rysunkiem opis: Legia Warszawa to najlepszy i najpopularniejszy polski klub sportowy. Zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów piłkarskiej Ekstraklasy i jako jedyny klub występuje
w niej nieprzerwanie od wznowienia rozgrywek ligowych w powojennej Polsce. Piłkarska Legia 11 razy zdobywała Mistrzostwo Polski, 17 razy sięgała po Puchar Polski, a 4 razy - po Superpuchar Polski. W szczytowym okresie klub tworzyło aż 26 sekcji, których sportowcy zdobyli na igrzyskach olimpijskich łącznie 86 medali - w tym 15 złotych, a na mistrzostwach Polski ponad 1300 razy zajmowali pierwsze miejsca. Żaden inny polski klub sportowy nie ma na swoim koncie takich osiągnięć. Wzdłuż górnej krawędzi kartki umieszczono napis: LEGIA WARSZAWA 1916\2016.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 12000 sztuk. Autorem projektu kartki jest Agnieszka Sancewicz.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Kwiaty i owoce


W dniu 22 kwietnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 10,00 zł emisji "Kwiaty i owoce".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie wielomilionowym, powtarzalnym. Arkusz zawiera 100 znaczków.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

autor projektu: Marzanna Dąbrowska


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Legia Warszawa 1916 \ 2016


W dniu 20 kwietnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Legia Warszawa 1916 \ 2016".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 39,5 mm, format bloku: 90 x 70 mm, w nakładzie 180 000 szt.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

autor projektu: Agnieszka Sancewicz


Bloczek
Bloczek

FDC
FDC


Rodzina 500 plus


Dnia 1 kwietnia została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A, emisji: Rodzina 500 plus, zwaną dalej kartką. Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej,
na którym przedstawiono w sposób symboliczny rodzinę. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie literowe A.
W części ilustracyjnej kartki, na tle rozłożonego parasola w sposób symboliczny sposób przedstawiono rodzinę. W dolnej części widnieje napis: www.mrpips.gov.pl., a nad rysunkiem: Rodzina 500 plus. Wzdłuż górnej krawędzi kartki umieszczono napis: Opracowanie graficzne na podstawie materiałów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 22000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartki jest Agnieszka Sancewicz.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia


W dniu 02 kwietnia 2016r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,50 zł emisji "Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 51 mm, w nakładzie 240.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


1050. rocznica Chrztu Polski


W dniu 30 marca br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "1050. rocznica Chrztu Polski".

Znaczki wydrukowano techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 43 mm, format bloku: 70 x 90 mm, w nakładzie 300 000 szt. bloków i 30 000 szt. czarnodruków.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

autor projektu: Karol Tabaka,
autor rytu: Przemysław Krajewski


Bloczek
Bloczek

Czarnodruk
Czarnodruk

FDC
FDC


Wkrótce.200 lat Uniwersytetu Warszawskiego


W dniu 13 maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "200 lat Uniwersytetu Warszawskiego".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 43 mm, format bloku: 70 x 90 mm , w nakładzie 180 000 szt.
Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

autor projektu: Karol Tabaka


Bloczek
Bloczek

FDC
FDC


Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016


W dniu 10 maja br. zostaną wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,50 zł i 6,00 zł, emisji "Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016".

Znaczki o nominale 2,50 zł wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w dwóch formach wydawniczych:
- jako arkusz 50 znaczkowy, w nakładzie 1 400 000 szt.
- jako arkusz 4 znaczkowy w nakładzie 400 000 szt.
Format znaczków o nominale 2,50: 43 x 31,25 mm

Znaczek o nominale 6,00 zł wydrukowano w formie bloku numerowanego, techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 600 000 szt. Format znaczka 54 x 40,5 mm, format bloku: 104 x 77 mm.

Ponadto zostanie wydany również czarnodruk w nakładzie 40 000 szt. oraz 2 koperty FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Bloczek
Bloczek

Arkusik
Arkusik

Czarnodruk
Czarnodruk

FDC
FDC

FDC
FDC


Europa


W dniu 09 maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Europa".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 225.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: D. Sergidou.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane