Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Szanowni Klienci


Uprzejmie informujemy, że w dniach 22.08.2015 r. - 01.09.2015 r. w sklepie filatelistycznym będzie przeprowadzana inwentaryzacja. W związku z tym złożone i opłacone w tych dniach zamówienia będą sukcesywnie realizowane od dnia 02.09.2015r. Tym samym czas ich realizacji ulegnie wydłużeniu, prosimy o cierpliwość.


Za powstałe utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.
Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Mistrzostwa Świata w klasie Optimist


W dniu 26 sierpnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "Mistrzostwa Świata w klasie Optimist".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 360.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 12 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Jacek Konarzewski.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

FDC
FDC


Air Show - Radom 2015


W dniu 22 sierpnia br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł emisji "Air Show - Radom 2015".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 240.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Andrzej Gosik.


Znaczki
Znaczki

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


200. rocznica urodzin św. Jana Bosko


W dniu 16 sierpnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,20 zł emisji "200. rocznica urodzin św. Jana Bosko".

Znaczek wydrukowano techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 54 mm, format bloku: 75 x 100 mm, w nakładzie 250.000 szt.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Miasta-Okręty


Dnia 3 sierpnia 2015 r. zostały wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł każdy, emisji: Miasta-Okręty.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
na pierwszym - Rynek Główny w Krakowie. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: 1,75 zł, pod znakiem opłaty widnieje napis: Kraków,
na drugim - Rynek w Gnieźnie. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: 1,75 zł, pod znakiem opłaty widnieje napis: Gniezno.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - okręt transportowo-minowy Kraków. Nad okrętem umieszczono napis ORP KRAKÓW, a w górnej części MIASTA - OKRĘTY, na drugiej - okręt transportowo-minowy Gniezno. Nad okrętem umieszczono napis ORP GNIEZNO, a w górnej części MIASTA - OKRĘTY.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 14 000 sztuk każdej , w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Autorem projektu jest Jacek Konarzewski.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Zabytkowe organy w Polsce


Dnia 30 lipca br. zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe w formie bloku o wartości 4,20 zł i 8,30 zł, emisji "Zabytkowe organy w Polsce".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i stalorytniczą , na papierze fluorescencyjnym,
w formacie:
- znaczki 51 x 39,50 mm,
- blok 75 x 100 mm,
w nakładzie:
- blok 180.000 sztuk
- czarnodruk 40.000 sztuk

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.
Autor rytu: Przemysław Krajewski.


Blok
Blok

Czarnodruk
Czarnodruk

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Wolność i Niezawisłość


Dnia 2 września zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Zrzeszenie ,,Wolność i Niezawisłość", zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Krzyż Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość" 1945-1954. Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 ZŁ. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono popiersie płk. Łukasza Cieplińskiego pseudonim ,,Pług" (1913-1951), a w tle fragment grypsu umieszczonego na pomniku Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie oraz napis ZRZESZENIE ,,WOLNOŚĆ I NIEZAWISŁOŚĆ".

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie11 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Piękno zaklęte w metalu


W dniu 11 września br. zostaną wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2 x 1,75 zł i 2 x 2,35 zł emisji "Piękno zaklęte w metalu".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 200.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 szt. znaczków.

Z tej okazji zostaną wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

FDC
FDC

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane