Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat MójZNACZEK


Informujemy, iż z dniem 18.12.2020 roku usługa MójZNACZEK zostaje wznowiona.
Komunikat


Szanowni Klienci.
Uprzejmie informujemy, że od 01.01.2021r. wchodzi w życie nowy Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

RegulaminSprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Pinceta
Klaser do monet
Waga dla monet
Ząbkomierz

i wiele innych.
Komunikat.


Szanowni Państwo,

Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach (na stronie z klejem) mogą występować plamki oraz przebarwienia. Opisane powyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia). Przypominamy, że znaczki są produkowane głównie dla zaspokojenia potrzeb eksploatacyjnych oraz w drugiej kolejności potrzeb kolekcjonerskich. W związku z tym reklamacje dotyczące plamek oraz przebarwień od strony z klejem, nie będą przyjmowane. Jednakże, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz dbając o jakość produktów, Poczta Polska będzie starała się w przyszłości we współpracy z producentem wyeliminować zaistniałe zjawisko.Komunikat o emisji Zwierzęta małe i duże.


Szanowni Państwo
Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach emisji ,,Zwierzęta małe i duże" mogą występować (na stronie z klejem) punktowo odciski ,,oczu i nosków". Występowanie lub nie tego zjawiska na arkuszu zależy od umiejscowienia sektora w stosie i położenia poszczególnych znaczków względem belki dociskowej w urządzeniu krojącym. Opisane wyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia).Najnowsze emisje.60. rocznica polsko - cypryjskich stosunków dyplomatycznych


Dnia 15 stycznia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 60. rocznica polsko - cypryjskich stosunków dyplomatycznych.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zdjęcie Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce. Wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: A. W części ilustracyjnej kartki znajduje się tytuł emisji ,,60. rocznica polsko-cypryjskich stosunków dyplomatycznych" oraz zdjęcie "kościoła Św. Mikołaja w Protaras.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Grudzień 70


Dnia 16 grudnia 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Grudzień 70.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zdjęcie autorstwa Macieja Jasieckiego ukazujące plakat z napisem: STOCZNIE STRAJKUJĄ POPIERAJCIE NAS. Wzdłuż prawej krawędzi znajduje się podpis: fot. Maciej Jasiecki, z lewej natomiast umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono tytuł emisji GRUDZIEŃ 70 wraz z nazwami czterech miast: GDYNIA, GDAŃSK, SZCZECIN, ELBLĄG oraz zdjęciem wyciągniętej dłoni, na której leżą ociekające krwią łuski. W centralnej części kartki ukazano symbolizujące krew czerwone plamy.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Piece kaflowe


Dnia 21 grudnia 2020 r. zostały wprowadzone do obiegu cztery znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł każdy emisji "Piece kaflowe".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono historyczne piece kaflowe znajdujące się w zamkach i pałacach na terenie Polski:
1) na pierwszym - piec neorokokowy z końca XIX w., znajdujący się w Zamku Potockich w Łańcucie;
2) na drugim - piec dwukondygnacyjny z połowy XIX w., znajdujący się w Zamku Górków w Szamotułach;
3) na trzecim - piec herbarz datowany na lata 80-te XIX w., znajdujący się w Zamku Radziwiłłów w Nieborowie;
4) na czwartym - piec neoklacysystyczny z końca XIX w., znajdujący się w Zamku Potockich w Łańcucie.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 51 mm, w nakładzie 80 000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji zostały wydane cztery koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusik emisji "Piece kaflowe" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


250. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena


Dnia 15 grudnia 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "250. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena".

Na znaczku przedstawiono podobiznę Ludwiga van Beethovena w formie grafiki wg szkicu z 1818 roku Augusta von Kloebera.
Zarówno nuty, pięciolinia jak i obrazy posłużyły do stworzenia nowej kompilacji, alegorii muzyki, która wypływa ze znaczka, jest w głowie Beethovena, unosi się na jego zmierzwionych włosach, żyje. Beethoven emanuje muzyką.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 90 000 sztuk. Arkusz zawiera 5 szt. znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew

Arkusik emisji "250. rocznica urodzin Ludwiga van Beethovena" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.K.K. Baczyński


Dnia 22 stycznia 2021 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,10 zł emisji "K.K. Baczyński".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 5 000 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Na znaczku przedstawiono podobiznę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tle ściany z cegieł; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości 4,10 zł

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane