Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Rok Caritas


Dnia 12 stycznia 2015 roku została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Rok Caritas, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono origami w kształcie połączonych serc. Jedno z nich symbolizuje świat, drugie Polskę. Nad sercami umieszczono znak graficzny z napisem ROK CARITAS. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,75 zł, a wzdłuż dolnej krawędzi napis POLSKA. W części ilustracyjnej kartki wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono znak Caritas oraz napis OD 25 LAT W POLSCE. W środkowej części widnieje serce otoczone fragmentami mapy, nad sercem umieszczono znak graficzny z napisem ROK CARITAS.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 11 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Aleksandra Pietrzak.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


W dniu 07 stycznia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,35 zł emisji "23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 540.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autorzy projektu znaczka: Magdalena Jabłońska, Katarzyna Sasin, Gaweł Andrzejewski i Jerzy Owsiak.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Światowe Dni Młodzieży


W dniu 19 grudnia br. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł i 5,00 zł, emisji "Światowe Dni Młodzieży".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 1,75 zł - 40,5 x 40,5 mm i 5 zł - 45 x 22,5 mm, w nakładzie 150.000 sztuk po 1,75 zł. w arkuszu sprzedażnym - 12 znaczków i 130.000 sztuk po 5,00 zł. w arkuszu sprzedażnym - 6 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


600 lat polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych.


W dniu 28 listopada br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "600 lat polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 150 000 szt. Format bloku: 90 x 70 mm.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane