Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Czarnodruk znaczka w bloku emisji 550.rocznica urodzin Mikołaja Kopernika


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że od 20 marca 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym oraz w wybranych sklepach filatelistycznych Poczty Polskiej jest dostępny w sprzedaży czarnodruk znaczka w bloku emisji "550.rocznica urodzin Mikołaja Kopernika". Czarnodruk jest wydawnictwem specjalnym i pamiątkowym. Ze względu na nominał znaczka przekreślony liniami falistymi, nie posiada on ważności obiegowej.
Nakład 8 tys. sztuk. Format znaczka: 51mm x 79 mm, format bloku: 100 x 75 mm. Czarnodruk wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym. Cena waloru to 20,00 zł.


Czarnodruk
Czarnodruk


Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC "Wielkanoc" nie będą udostępnione do sprzedaży w dniu emisji.

O dostępności powiadomimy w następnym komunikacie.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.Ptaki Argentyny oraz Polski - folder


Od 6 marca 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępne w sprzedaży wyjątkowe wydawnictwo emisji ,,Ptaki Argentyny oraz Polski", zawierające cztery znaczki: 2 polskie i 2 argentyńskie.

Nakład folderu to 2 tys. sztuk.
Format folderu przed złożeniem: 240 x 480 mm, a po złożeniu: 240 x 240 mm.
Cena folderu to 49,20 zł.


Folder
Folder


Thorgal - folder


Od 6 marca 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym oraz w wybranych sklepach filatelistycznych Poczty Polskiej jest dostępne w sprzedaży wyjątkowe wydawnictwo emisji ,,Thorgal", zawierające wydanie specjalne znaczka w bloku wydrukowanym na poliwęglanie. Wydawnictwo zostało przygotowane, żeby uatrakcyjnić ofertę filatelistyczną i jest dodatkową formą wydawniczą do emisji.
Nakład folderu to 8 tys. sztuk. Format folderu przed złożeniem: 600 x 300 mm, a po złożeniu: 200 x 300 mm. Cena folderu to 34,56 zł.


Folder
Folder


Polska w kosmosie - KRYPTOZNACZKI


PIERWSZE POLSKIE KRYPTOZNACZKI EMISJI "POLSKA W KOSMOSIE"
HISTORYCZNE WYDANIE POCZTY POLSKIEJOd 7.02.2023 r. w ofercie Filatelistycznego Sklepu Internetowego dostępne są 4 Kategorie Pierwszego Polskiego Kryptoznaczka emisji "Polska w Kosmosie".

Kategoria 4 jest dostępna jedynie w ofercie Filatelistycznego Sklepu Internetowego, pozostałe Kategorie również w placówkach z rozszerzoną ofertą filatelistyczną.

Kryptoznaczek jest to tradycyjny znak opłaty pocztowej, do którego dołączona jest etykieta z adresem publicznym oraz kluczem prywatnym portfela papierowego, w którym znajduje się Token NFT, który można uaktywnić na stronie https://nft.poczta-polska.pl/.


Poczta Polska wydała 4 kategorie Kryptoznaczków, o zróżnicowanych grafikach, nawiązujących do wydania tradycyjnego emisji "Polska w kosmosie", z grudnia 2022 roku, oraz o różnych nakładach, uszlachetnieniach druku i cenach. Każdy egzemplarz jest sprzedawany w zamkniętej kopercie, w której znajduje się - ulotka informacyjna o emisji oraz folderek z właściwym Kryptoznaczkiem.

Więcej o projekcie Kryptoznaczka na https://nft.poczta-polska.pl/ - tam też opublikowaliśmy poradnik, który pomoże Wam jak zaimportować Token do portfela cyfrowego i rozpocząć wirtualną kolekcję. Dzięki Kryptoznaczkowi tradycyjna filatelistyka, związana ze zbieraniem znaczków pocztowych, staje się możliwa również online na blockchainie, zmieniając tokeny NFT w cyfrowe egzemplarze kolekcjonerskie. Wersję tradycyjną Kryptoznaczka kolekcjoner może przechowywać w klaserze, a wersję cyfrową w kryptoklaserze na https://nft.poczta-polska.pl/.

W kryptoklaserach można również kolekcjonować Kryptoznaczki z innych krajów. Wydanie Kryptoznaczków stało się też doskonałą formą promocji tradycyjnej filatelistyki, o której wielu już zapomniało, a która jest jednym z najciekawszych hobby. Otwieramy się więc na nowych Klientów, osoby korzystające z nowinek technologicznych, otwartych, mogących poszukiwać nowych zainteresowań. Warto też podkreślić, że wśród kolekcji Poczty Polskiej znajduje się znaczek w wersji cyfrowej - bez wersji fizycznej, tzw. Kategoria 5 Polskiego Kryptoznaczka. Rozwiązanie, które wdrożyliśmy pozwoli na możliwość zakupu walorów cyfrowych w kryptowalutach i bezpośrednio na sieci blockchain.

Sprzedaż Kryptoznaczków odbywa się od dnia 7.02.2023r. na stronie https://filatelistyka.poczta-polska.pl/ (Kategorie1-4 wersja fizyczna + NFT), oraz od dnia 14.02.2023r. w placówkach pocztowych z rozszerzoną ofertą filatelistyczną (Kategoria 1-3), od dnia 6.02.2023r. na stronie https://nft.poczta-polska.pl/ Kategoria K-5 (tylko NFT).

Zespół Kryptoznaczka jest dostępny dla Klientów na Serwerze Kryptoznaczka na komunikatorze Discord.
Będziemy też udzielać informacji mailowo: biuro.filatelistyka@poczta-polska.pl
Prowadzimy również Twittera dedykowanego filatelistyce cyfrowej i tradycyjnej.
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/
https://twitter.com/filatelistyka/

Opis i ceny poszczególnych Kategorii:


KATEGORIA 1
EARTHCARE
Kolorystyka: 4+0 CMYK + InkJet (personalizacja)
Nakład: 100 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 18,50 zł

KATEGORIA 2
BRITE
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + InkJet (personalizacja)
Nakład: 50 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 30,80 zł

KATEGORIA 3
PROBA-3
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + farba UV + InkJet (personalizacja)
Nakład: 20 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 61,50 zł

KATEGORIA 4
OPS-SAT
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + farba UV + mikrotekst w farbie widocznej + InkJet (personalizacja)
Nakład: 5 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 123,00 zł


Kryptoznaczki
Kryptoznaczki

Kryptoznaczki
Kryptoznaczki

Kryptoznaczek K-1
Kryptoznaczek K-1

Kryptoznaczek K-2
Kryptoznaczek K-2

Kryptoznaczek K-3
Kryptoznaczek K-3

Kryptoznaczek K-4
Kryptoznaczek K-4


200 lat latarni morskiej Rozewie - folder


Od 1 lutego 2023 r. w ofercie Filatelistycznego Sklepu Internetowego oraz w wybranych sklepach filatelistycznych Poczty Polskiej dostępne jest w sprzedaży wyjątkowe wydawnictwo emisji "200 lat latarni morskiej Rozewie".

Wydawnictwo zawiera dwa bloczki: tradycyjny i poliwęglanowy. Wewnątrz poliwęglanu umieszczony jest układ elektroniczny zawierający antenę, mikrochip NFC oraz źródło światła w postaci microled o barwie żółtej. Wzbudzenie światła odbywa się poprzez zbliżenie rewersu znaczka (na mniej niż 1 cm) do każdego czytnika RFID w standardzie HF/ NFC (czytniki biurkowe, przemysłowe, terminale płatnicze, telefony z funkcjonalnością NFC).

Format folderu przed złożeniem: 630 x 297 mm, po złożeniu 210 x 297 mm.

Blok poliwęglanowy będzie dostępny w sprzedaży jedynie w folderze filatelistycznym w nakładzie 8 tysięcy sztuk.

Cena folderu to 61,50 zł.


Folder
Folder


Księga Znaczków Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2021".

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2021 oraz specjalną wkładkę z kolorową próbą stalorytu znaczka "100. rocznica urodzin Czesława Słani". Wkładka dostępna wyłącznie w tych 300 egzemplarzach.
Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy
Cena: 615 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Księga Kartek Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży druga już w kolekcji Poczty Polskiej S.A. ,,Księga Kartek Pocztowych 2021".
Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2021 roku.

Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.Wielkanoc


W dniu 20 marca 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,80 zł emisji "Wielkanoc".

Na znaczku umieszczono zdjęcie jednej z kwater siedemnastowiecznego ołtarza, przedstawiającej Zmartwychwstanie, znajdującego się w kościele pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napisy: Wielkanoc, POLSKA i oznaczenie: PRIORYTETOWY S, co odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego właściwego do uiszczania opłaty za przesyłkę listową nierejestrowaną priorytetową w obrocie krajowym w formacie S i priorytetową
kartkę pocztową w obrocie krajowym.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie wielomilionowym, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


75 lat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach


W dniu 20 marca 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: "75 lat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach".

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcia trzech rektorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: prof. Zbigniewa Hermana, prof. Franciszka Kokota oraz prof. Zbigniewa Religę, a jego górnej części napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki przedstawiono zdjęcie budynku w Zabrzu - Rokitnicy, przedstawiające pierwszą siedzibę obecnego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz napis: 75 lat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Poczta Polska S.A. prowadziła wszystkie ustalenia związane z wydaniem kartki ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Spiżarnia Caritas


W dniu 15 marca 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 0,30 zł emisji "Spiżarnia Caritas".

Na znaczku przedstawiono produkty spożywcze, ułożone w kształt serca, okalające tytuł emisji a zarazem programu społecznego Caritas Polska - Spiżarnia Caritas. Poniżej logotyp programu. W tle - polskie barwy narodowe.
Emisji towarzyszy koperta FDC, na której umieszczono bochen chleba.
W grafice datownika - logotyp programu Spiżarnia Caritas - dwie ryby i chleb.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie3 000 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


10.rocznica pontyfikatu papieża Franciszka


W dniu 13 marca 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "10.rocznica pontyfikatu papieża Franciszka".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51mm x 31,25 mm, w nakładzie 128.000 sztuk. Arkusz zawiera 8 znaczków.

Na znaczku przedstawiono wizerunek papieża Franciszka na podstawie fotografii Grzegorza Gałązki, w górnym lewym rogu znaczka umieszczono nazwę emisji a w górnym prawym rogu napis: Polska i oznaczenie wartości: 4,00 ZŁ.
Na kopercie FDC umieszczono herb papieża Franciszka.
Wydanie poświęcone 10.rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka powstało przy ścisłej współpracy z Nuncjaturą Apostolską w Polsce.

Z tej okazji została wydana koperta FDC

autor projektu znaczka: Poczta Polska

Arkusik emisji "10.rocznica pontyfikatu papieża Franciszka" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Emil Korytko 1813-1839


W dniu 6 marca 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł każdy, emisji "Emil Korytko (1813-1839)".

Emil Antoni Korytko herbu Jelita (ur. 7 września 1813 we Lwowie, zm. 31 stycznia 1839 w Lublanie) - polski etnograf, powstaniec, działacz niepodległościowy.
Urodził się w rodzinie szlacheckiej jako syn Józefa Stanisława i Rudolfiny z Rubczyńskich. Studiował filozofię we Lwowie. Był uczestnikiem powstania listopadowego. Na podstawie donosu został zatrzymany w 1837 roku we Lwowie. Pomimo szczegółowego dochodzenia nie znaleziono dowodów obciążających. Za działalność konspiracyjną został zesłany na przymusowy pobyt w Lublanie.

Na znaczku przedstawiono profil Emila Korytki na tle rękopisu jego wiersza.

Na kopercie przedstawione jest zdjęcie nagrobka i napisu na pomniku.
Na datowniku jest faksymile Emila Korytki.

Emisja "Emil Korytko (1813-1839)" jest to wspólne wydanie Poczty Polskiej S.A. oraz Poczty Słowenii. Projekty znaczka, koperty FDC i datownika zostały wykonane przez słoweńskiego grafika Marko Prah.
Konsultacje przy emisji zostały prowadzone z Pocztą Słowenii.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 51 mm, w nakładzie 128 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 8 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Marko Prah

Arkusiki emisji "Emil Korytko 1813-1839" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


W dniu 01 marca 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 51 mm, w nakładzie 120.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

W tegorocznej emisji upamiętniamy postać abp Antoniego Baraniaka ( 1904- 1977).
Biskup, selezjanin, kapelan i sekretarz prymasów Polski Augusta Hlonda oraz Stefana Wyszyńskiego, biskup pomocniczy gnieźnieński w latach 1951-1957, arcybiskup metropolita poznański w latach 1957-1977.
Aresztowany w nocy z 25 na 26 września 1953 r. równolegle z prymasem Wyszyńskim i oskarżony m.in. o kontakty z Zrzeszeniem Wolność i Niezawisłość. Był więziony na Rakowieckiej, brutalnie przesłuchiwany i torturowany. Nie ugiął się i dzisiaj jest nazywany Niezłomnym Żołnierzem Kościoła.

Znaczek: wizerunek abp Antoniego Baraniaka
Koperta FDC: ściana celi na Rakowieckie, płaszcz abp Baraniaka, zdjęcia z wystawy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych " Baraniak 145 przesłuchań na Rakowieckiej"
Datownik: faksymile arcybiskupa

Wnioskodawcą jest Pani Poseł Ewa Kozanecka

Autor projektu znaczka: Jarosław Ochendzan

Arkusik emisji "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Ptaki polskich parków


W dniu 28 lutego 2023 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł emisji "Ptaki polskich parków".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,50 mm, w nakładzie 112.000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 8 znaczków.

Na znaczkach przedstawiono ptaki występujące w polskich parkach - szpaka, grubodzioba, rudzika i trznadla.
Emisji towarzyszą dwie koperty FDC (z grubodziobem i trznadlem).
W grafice datownika jest fragment gałązki.

Jest to druga odsłona emisji "Ptaki polskich parków", pierwsza miała miejsce w roku 2022.

Z tej okazji zostaną wydane 2 koperty FDC

Autorem wszystkich zdjęć użytych na znaczkach jest Pan Maciej Zdziarski.
Konsultacje merytoryczne zostały przeprowadzone z Panem dr. Andrzejem Kruszewiczem.

Arkusik emisji "Ptaki polskich parków" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


550.rocznica urodzin Mikołaja Kopernika


W dniu 27 lutego 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,00 zł emisji wspólnej Polski i Watykanu "550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika".

Na znaczku przedstawiono obraz Jana Matejki z 1873 roku "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" na tle katedry we Fromborku Dzieło znajduje się w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości 8,00 zł.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 51 x 79 mm, w nakładzie 120 000 sztuk.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autorką projektu graficznego koperty FDC i datownika jest Pani Joanna Fleszar-Haspert.

Znaczek watykańskiej emisji przedstawia taki sam obraz z wizerunkiem Mikołaja Kopernika jaki jest zaprezentowany na znaczku polskim.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową w czterech kolorach, przez drukarnię Bpost w Belgii w formacie 51 x 79 mm.

Znaczek emisji watykańskiej będzie dostępny w sprzedaży w Filatelistycznym Sklepie Internetowym w terminie późniejszym o czym poinformujemy oddzielnym komunikatem.


Bloczek
Bloczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane